Meble to przedmioty domowe, które wpływają na estetykę naszej przestrzeni mieszkalnej. Jednak, upływ czasu potrafi odcisnąć na nich piętno. Wraz z osiadającym na nich kurzem i innymi zanieczyszczeniami, tracą one swój blask, świeżość i żywą kolorystykę. Należy zatem o meble odpowiednio dbać. Zdecydowanie warto postawić na czyszczenie mebli myjką parową, która zapewnia bardzo wysoki stopień usuwania brudu oraz jest w pełni bezpieczna zarówno dla drewna, jak i ewentualnych materiałowych elementów, jeżeli mebel takie posiada. Sprawdźmy, dlaczego warto czyścić meble parą.

Meble drewniane

Drewniane meble, szczególnie te, które dodatkowo wyposażone są w materiałowe obicia, wymagają szczególnego dbania o nie. Pełnią one nie tylko funkcję użytkową, ale także estetyczną, co jeszcze bardziej wymaga zapewniania im odpowiedniego designu i utrzymywania w dobrym stanie technicznym.

Meble jak np. drewniany regał w stylu rustykalnym (https://antyki24.pl/pl/p/Wysoki-regal-z-szufladami-i-polkami-w-stylu-rustykalnym/1945) wymagają regularnego czyszczenia. Na ich powierzchni gromadzi się bowiem kurz i zanieczyszczenia, w tym wyjątkowo niebezpieczne dla struktury drewna tłuste plamy.

Jedynie regularne czyszczenie zapewni im długowieczność i pomoże zachować świeżość wyglądu. Drewno niezbyt dobrze znosi wilgoć, która przyczynia się do stopniowego niszczenia materiału. Z tego powodu, warto postawić na czyszczenie mebli myjką parową, która wykorzystuje suchą parę, w pełni bezpieczną dla drewna.

Czyszczenie parowe to skuteczne odtłuszczanie

Czyszczenie mebli myjką parową zapewnia skuteczne odtłuszczanie drewna, usuwanie zanieczyszczeń i kurzu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wysokiego ciśnienia roboczego.

Niektóre myjki parowe Tecnovap pracują nawet w oparciu o ciśnienie o wartości ośmiu barów. Zapewnia to wysoką siłę uderzenia pary w cząsteczkę brudu, co powoduje jej emulgowanie i odpadnięcie od powierzchni.

Czyszczenie parą umożliwia usunięcie nawet wyjątkowo trudnych zabrudzeń. Para odznacza się także wysoką temperaturą, co jest wyjątkowo pożądaną cechą w przypadku czyszczenia drewna. Przyczynia się to bowiem do zabijania drobnoustrojów i bakterii, co przeciwdziała zbieraniu się pleśni, grzybów czy owadów. Drewno na długo pozostaje nie tylko czyste i estetyczne, ale także zdrowe i higieniczne.

Bezpieczeństwo

Drewno to materiał, dla którego kontakt z wodą nie jest wskazany. Długotrwałe moczenie drewna przyczynia się do jego stopniowego niszczenia, próchnienia i utraty swoich właściwości. Może to być także przyczyną powstawania pleśni i grzybów.

Para stosowana w myjkach ma charakter suchy, zawiera jedynie śladowej ilości wody, co sprawia, że nie pozostawia mokrych plam, a tym samym jest w pełni bezpieczna dla struktury drewna.

Dodatkowo, rozchodzi się ona swobodnie po czyszczonej powierzchni i trafia do każdego, nawet trudno dostępnego miejsca. Stawiając na myjkę parową, można być w pełni spokojnym o bezpieczeństwo i kondycję drewna. To właśnie z tych powodów, taka metoda czyszczenia mebli drewnianych jest naturalna i najlepsza zarazem.

Źródło:

Urządzenia czyszczące na parę Multi-Matic.pl
Adres: ul. Nad Jarem 4, Olsztyn
Mail: info@multi-matic.pl