Fot. Bosch

Nikt kto wierci w ścianie, nie chciałby trafić na kable elektryczne, rurę z wodą albo co gorsza z gazem. Nowy detektor cyfrowy marki Bosch wykrywa metal, przewody pod napięciem i konstrukcje drewniane w ścianach gipsowo-kartonowych.

Nowy detektor cyfrowy Bosch dla majsterkowiczów

Fot. Bosch

Łatwy w obsłudze detektor UniversalDetect firmy Bosch zapewnia większe bezpieczeństwo podczas wiercenia. Jest to pierwszy cyfrowy detektor dla majsterkowiczów sterowany za pomocą ekranu dotykowego. Urządzenie wyposażono w instrukcję „krok po kroku”, która prowadzi użytkownika przez kolejne etapy procesu detekcji. Zintegrowane menu minimalizuje ryzyko błędów związanych z niewłaściwą obsługą i zapewnia precyzyjny rezultat pomiaru.

Detektor UniversalDetect jest przeznaczony do wykrywania metalu, przewodów pod napięciem oraz konstrukcji drewnianych w ścianach gipsowo-kartonowych. Dzięki temu jest niezwykle przydatny podczas wiercenia – pozwala uniknąć uszkodzenia elementów instalacji,  przewodów oraz wiercić w tych miejscach ściany gipsowo-kartonowej, gdzie znajduje się drewniana konstrukcja. Pomaga to np. w instalacji szafek wiszących.

Menu w języku polskim minimalizuje ryzyko błędów związanych z niewłaściwą obsługą. Detektor UniversalDetect można włączyć i wyłączyć za pomocą jednego przycisku. Pozostałe czynności użytkownik wykonuje na ekranie dotykowym kolorowego wyświetlacza o przekątnej 2,4″. Podczas uruchomienia można obejrzeć krótkie wprowadzenie z poradami pomagającymi w uzyskaniu jak najlepszych wyników pracy.

Nowy detektor cyfrowy Bosch dla majsterkowiczów

Fot. Bosch

Łatwa obsługa i interpretacja wyników

Nowy detektor cyfrowy Bosch dla majsterkowiczów

Fot. Bosch

Na ekranie dotykowym wybieramy tryb pracy: detekcję metalu, przewodów pod napięciem lub konstrukcji drewnianych. Detektor UniversalDetect wykrywa metal do głębokości 10 cm, przewody pod napięciem do głębokości 5 cm i konstrukcje drewniane do głębokości 2,5 cm, co odpowiada grubości dwóch płyt gipsowo-kartonowych. Podczas wykrywania można połączyć ze sobą dwa tryby pracy, co pozwala równocześnie stwierdzić, że w wybranym miejscu nie ma np. ani rur, ani przewodów pod napięciem. Wszystkie tryby pracy kalibrują się automatycznie, tak więc użytkownik może skoncentrować się na pracy.

Dla zapewnienia właściwej obsługi, detektor UniversalDetect jest wyposażony w czujnik stykowy ściany. Wykrywa on niewłaściwą pozycję detektora względem ściany zapobiegając nieprawidłowemu odczytowi. W takim przypadku urządzenie wyświetla na ekranie informację o konieczności prawidłowego przyłożenia detektora UniversalDetect do ściany. Wyniki pomiaru są wskazywane na wyświetlaczu za pomocą sygnału akustycznego oraz trójkolorowego, okrągłego wskaźnika LED, działającego na podobnej zasadzie jak sygnalizator świetlny na skrzyżowaniu: kolor zielony oznacza, że nie znaleziono żadnego obiektu, kolor żółty oznacza wykrycie sygnału, a kolor czerwony oznacza, że sygnał został jednoznacznie przypisany do obiektu. Otwór pozwala zaznaczyć na ścianie miejsce wykrycia obiektu.

Nowy detektor cyfrowy Bosch dla majsterkowiczów

Fot. Bosch

Dane techniczne:

Maks. głębokość detekcji metalu – 10 cm

Maks. głębokość detekcji przewodów pod napięciem – 5 cm

Maks. głębokość detekcji drewna i konstrukcji drewnianych w ścianach gipsowo-kartonowych – 2,5 cm

Automatyczna kalibracja – tak

Automatyczny wyłącznik – po 5 minutach

Zasilanie – 4 baterie 1,5 V AAA

Czas pracy – min. 4 godz.

Wymiary (długość x szerokość x wysokość) – 255 x 90 x 51 mm

Waga – 300 g.