Nieprzyjemny zapach w domu lub miejscu pracy może być dużym problemem. Trudno przebywać w takim otoczeniu dłużej. Niestety, nie wszystkie zapachy można łatwo usunąć zwykłymi środkami czystości czy odświeżaczami. Co wtedy robić?

Nieprzyjemny zapach w pomieszczeniach to ogromny kłopot i nie należy go ignorować. W wielu przypadkach można sobie z takim zapachem poradzić domowymi środkami i preparatami przeznaczonymi do czyszczenia. Co jednak, gdy nieprzyjemny zapach utrzymuje się pomimo czyszczenia, wietrzenia i stosowania odświeżaczy? Wtedy pozostaje skorzystać z usług wyspecjalizowanej firmy, która zajmuje się usuwaniem nawet najbardziej uciążliwych zapachów (np. marka Profesjonalne Ozonowanie).

Jak nieprzyjemny zapach wpływa na człowieka?

Na początek należy wyjaśnić, dlaczego nie można ignorować nieprzyjemnych zapachów w otoczeniu. Różne badania naukowe potwierdzają, że zapachy mają bardzo duży wpływ na człowieka, oddziałują na jego zachowanie i stany emocjonalne. Wiedzą o tym doskonale sklepy czy kasyna, które rozpylają odpowiednie substancje, a ich zapach zachęca do zakupów lub hazardu. To jednak przyjemne zapachy. Co może się jednak zdarzyć, gdy człowiek jest przez długi czas wystawiony na ekspozycję na nieprzyjemny odór? Wszystko zależy od tego, co jest źródłem zapachu. Inna będzie reakcja organizmu, gdy będziemy wdychać zapach o charakterze siarkowym, inna przy amoniakowym itd. Najczęściej jednak długotrwałe narażenie na nieprzyjemny zapach może powodować złe samopoczucie, nerwowość, lęk, a nawet zaburzenia snu, kaszel, duszności itp.

Skąd bierze się nieprzyjemny zapach?

Warto zapytać, skąd w domu lub biurze może wziąć się nieprzyjemny zapach. Jego przyczyny i źródła są różne. Najczęściej występujący nieprzyjemny zapach to po prostu zapach tytoniu i dymu papierosowego. Jest on szczególnie drażliwy dla osób, które nie palą. Nieprzyjemne mogą być także zapachy, których źródłem jest chemia budowlana (np. farby, lakiery), proces gnilny (np. śmieci), pożar (spalenizna) i zalanie (stęchlizna). Długo w pomieszczeniach utrzymuje się także zapach wymiocin, fermentacji i moczu. Wiele z tych zapachów trudno usunąć, a niektóre wymagają także przeprowadzenia dezynfekcji.

Jakie są metody profesjonalnej dezodoryzacji?

Z wieloma nieprzyjemnymi zapachami może poradzić sobie jedynie profesjonalna, wyspecjalizowana firma. Gdy nawet wydaje nam się, że ten zapach zniknął, bo użyliśmy odświeżacza powietrza, szybko poczujemy go znowu. Wszystko dlatego, że zapach został po prostu zamaskowany i powrócić, gdy odświeżać przestanie działać.

Profesjonalne firmy stosują inne rozwiązania, które pozwalają skutecznie walczyć z nieprzyjemnym zapachem. Najlepszy sposób to ozonowanie. Wtedy niszczone są cząsteczki chemiczne i organiczne odpowiedzialne za odór. Do tego ozonowanie dezynfekuje otoczenie, zatem mamy podwójne działanie. Inny sposób to metoda opryskowa, gdy precyzyjnie dobrany preparat nanoszony jest na wszystkie powierzchnie w pomieszczeniu (szybkie efekty, ale długo nie można korzystać z pokoju) lub zamgławianie ULV – wypełnianie mgłą chemiczną pomieszczenia.

Skuteczne usunięcie brzydkiego zapachu może być trudne domowymi sposobami. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest dezodoryzacja wykonana przez profesjonalną firmę. Przed jej wyborem warto jednak sprawdzić doświadczenie i referencje specjalistów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że poradzą sobie z problemem.

Więcej szczegółów na: https://profesjonalneozonowanie.pl/uslugi/usuwanie-zapachow/