Artykuł sponsorowany

Przeprowadzka do nowego domu lub mieszkania to nie tylko pakowanie swoich rzeczy. Ważne jest to, żeby Twój nowy dom odzwierciedlał Twoje zainteresowania i Twój styl życia. Najważniejsze jest to, żeby był miejscem funkcjonalnym, ale i takim, w którym czujesz się dobrze niezależnie od pory dnia i tego ile czasu w nim spędzasz. Z tego też względu tak istotne jest odpowiednie zaprojektowanie domu. Poniżej kilka najmodniejszych propozycji z ostatnich miesięcy.

Ciekawe aranżacje mieszkania

Mieszkanie nie musi być nudne. Przez lata rozkład mieszkań się zmieniał w zależności od obecnych trendów. Dlatego teraz przy kupowaniu mieszkania z  rynku wtórnego można trafić na najróżniejsze propozycje rozmieszczenia pomieszczeń. Na samym początku świetnie będzie przemyśleć w jaki sposób chcemy podzielić nasze mieszkanie. Kompleksowe projektowanie wnętrz domów i mieszkań pojawia się w ofercie wielu pracowni architektonicznych.

Architekt Wnętrz Warszawa | MGArchitekci | Małgorzata Mierzwińska

Zacznijmy od salonu. Ten może być otwartą przestrzenią lub oddzielnym pomieszczeniem. Może się w nim znajdować przedpokój i kuchnia. Może też tworzyć jedno pomieszczenie i być jednocześnie sypialnią jak i przestrzenią do życia, pracy i rozrywki. Kiedy pojawi się pierwsza decyzja o tym jak wygląda ta przestrzeń pora zastanowić się jak urządzić salon. Ciekawe aranżacje wnętrz nie są czymś czego powinniśmy się bać. Twoje mieszkanie to nasza własna przestrzeń i warto znaleźć w niej ujście na wyrażenie siebie. Jeśli chcesz mieć w mieszkaniu dywan na ścianie lub kanapę w nietypowym kolorze – zrób to. Wcześniej tylko upewnij się czy to rzeczywiście to.

Odważne zestawienia kolorów

Nowoczesne aranżacje wnętrz opierają się obecnie w dużej mierze na kolorach. Najmodniejsze obecnie są odważne zestawienia kolorów. Im bardziej kontrastowe kolory tym lepiej dla wnętrza. Ważne jest to, żeby zestawiać je z głową. Żywa kolorystyka połączy się świetnie z klasyczną bielą i czernią. Białe ściany będą perfekcyjnym tłem dla kolorowych dodatków i elementów – zupełnie jak białe płótno dla malarza. Odważne zestawienie kolorów sprawdzi się świetnie zwłaszcza w salonie lub w sypialni. Co ciekawe mocne kolory mogą się sprawdzić również w przestrzeni do pracy. Wszystko przez to, że żywa  kolorystyka niesamowicie stymuluje mózg i wpływa ogromnie na kreatywność. Oczywiście jeśli nie czujesz się dobrze w nazbyt pstrokatym wnętrzu, spróbuj na początku koloru w dodatkach, albo jako motyw przewodni mieszkania. Jeśli będzie Ci to odpowiadało, próbuj dalej. Projektowanie mieszkania to nieustanna inspiracja i poszukiwania tego w czym czujemy się dobrze. Jeśli nie wiemy jak zestawić ze sobą kolory powinniśmy zapytać kogoś jak projektant wnętrz. Warszawa jest miastem, gdzie można znaleźć wiele tego typu inspiracji i porad.

Złote dodatki

Ciekawym pomysłem na wprowadzenie odrobiny koloru do mieszkania będzie zabawa ze złotem. Złote dodatki do salonu sprawdzą się zwłaszcza w połączeniu z klasyczną bielą lub czernią. Będą też ciekawym uzupełnieniem różnych odcieni niebieskiego i zieleni. Nowoczesne zastosowanie złota we wnętrzach proponują niektóre z pracowni projektowania wnętrz. MGArchitekci Małgorzata Mierzwińska projektuje dla swoich klientów wnętrza z tą barwą.

Złoto jest też świetnym elementem do wykorzystania w łazience. Ostatnio modnym trendem są złote krany, umywalki, wieszaki lub grzejniki umieszczane w łazience. Jeżeli nie masz pewności co do użycia tego koloru, to możesz spróbować od małych dodatków – jak lustra ze złotą oprawą lub złote klamki, albo uchwyty w szafkach.