Wyposażenie pokoju ukochanej córeczki to dla wszystkich rodziców radosne, ale i niełatwe zadanie. Trzeba zadbać o każdy detal, tak aby mała księżniczka czuła się w nim jak w swoim królestwie. Jednocześnie nie można zapomnieć o bezpieczeństwie naszej pociechy. Jednym z elementów pokoju dziecięcego, który stanowi element dekoracyjny, a jednocześnie pełni funkcje praktyczne, jest dywan dziecięcy.

Dywaniki do pokoju dziecka to produkty, które w sklepach z wyposażeniem domów stanowią osobny dział. Wybór jest więc duży, ale czy przez to łatwiejszy? Każdy rodzic stojący przed kupnem dywanu dla dziewczynki przekonuje się, że wybór ten wymaga dobrego przemyślenia.

Dywan do pokoju małej dziewczynki – wymagania praktyczne

Chociaż dla najmłodszych głównym kryterium wyboru jest przede wszystkim atrakcyjny wygląd, my, rodzice przykładamy wagę do strony praktycznej. Dlatego wybierając dywan do pokoju dziecięcego, warto najpierw zwrócić uwagę na jego cechy praktyczne w codziennym użytkowaniu. Chodzi o jego trwałość pomimo intensywnego użytkowania, łatwość w czyszczeniu oraz elementy dodatkowe zapewniające pełne bezpieczeństwo naszym pociechom.

Odporność na uszkodzenia

Dzieci to wulkan energii, który trudno powstrzymać. Pokój małej dziewczynki musi więc być miejscem, w którym może bez przeszkód tę energię rozładować. Trudno sobie wyobrazić, by kilkulatka skrupulatnie pilnowała, czy przypadkiem czegoś nie zniszczyła podczas zabawy. Dlatego dywan w pokoju dziecka powinien być trwały i odporny na zniszczenia. Pokój dziecięcy to nie miejsce na drogie, ozdobne, delikatne dywany, które wymagają specjalnego traktowania. Dywan dziecięcy ma przede wszystkim zapewniać komfort i bezpieczeństwo w trakcie zabaw. Dzieciaki często bawią się twardymi klockami, dziewczynki budują domki dla lalek bądź bawią się wózkami do wożenia lalek. Wszystko to może być przyczyną nieestetycznych wgnieceń w dywanie, dlatego do pokoju dziecięcego najlepiej sprawdzą się dywany ze sztucznych włókien. Poliester lub poliamid to materiały, które zdecydowanie lepiej znoszą tarcia, zagniecenia czy wysokie temperatury, niż materiały naturalne, takie jak wełna. Warto mieć to na uwadze, wybierając dywan do pokoju kilkuletniej, żywiołowej dziewczynki.

Łatwość utrzymania w czystości

Kolejna rzecz, która zadziwiająco łatwo pojawia się w pokojach dzieci to plamy różnego pochodzenia – od plam z mazaków, farb i kredek poprzez plamy z rozgniecionej czekoladki, wylanego soczku czy herbaty. Nie da się tego uniknąć, bo dzieciństwo ma swoje prawa. Mając jednak to na uwadze, rodzice będą chcieli wybrać dywan, z którego bez trudu uda się te plam wywabić. Wystarczy taką plamę zaprać zwykłym detergentem, a raz na jakiś czas skorzystać z usługi profesjonalnego prania dywanu. W ten sposób pozbędziemy się nie tylko miejscowych plam i ogólnych zabrudzeń, ale, co istotne, roztoczy i alergenów, które mogą być niebezpieczne dla naszego dziecka.

Bezpieczeństwo dywanu

Dla każdego kochającego rodzica bezpieczeństwo jego dzieci to sprawa priorytetowa. Dywan jako centralny punkt w pokoju dziecięcym musi być bezwzględnie bezpieczny. Co konkretnie mamy na myśli? Kilkuletnie dzieci są bardzo ruchliwe, nieobce im są więc różnego rodzaju upadki. Dywan w pokoju dziecka ma te upadki amortyzować, a nie się do nich przyczyniać. Dlatego ważne jest, by posiadał specjalne podgumowanie, które sprawi, iż nie będzie się ślizgać po podłodze lub wywijać na krańcach. Dobrze też, by dywan do pokoju naszej córki posiadał odpowiednie atesty – to dla nas znak, iż producent spełnił wszystkie niezbędne wymogi i jego produkt jest bezpieczny, a więc nadaje się do użytkowania przez najmłodszych. Kwestie bezpieczeństwa ściśle wiążą się też z higieną i utrzymaniem czystości dywanu, gdyż dzieci od chwili gdy nauczą się raczkować, w dużej mierze poruszają się po podłodze. Dlatego dywan do pokoju dziecięcego absolutnie nie może stać się siedliskiem kurzu, bakterii, roztoczy czy piasku. Warto więc wybrać dywan, który łatwo się odkurza i wykazuje właściwości elektrostatyczne.

dywan fioletowy motylki

Dywan do pokoju dziewczynki – jak wybrać dywan, który będzie się podobał małej dziewczynce?

Jeśli już wiemy, jakimi cechami odznaczają się wysokiej jakości dywany dziecięcego, możemy przejść do przyjemniejszego etapu, jakim jest wybór kolorystyki i wzornictwa. Oczywiście chcemy, by z zakupu była zadowolona przede wszystkim przyszła właścicielka dywanu, najprościej więc po prostu zapytać ją o zdanie. Dziewczynki przepadają za kolorowymi dodatkami, a dywan jest elementem, który może wyróżniać się pod tym względem na tle aranżacji pokoju. W sprzedaży możemy znaleźć dywany z motywami kwiatów, zwierzątek czy ulubionych postaci z bajek. Taki dywan z pewnością spodoba się każdej dziewczynce. Najpopularniejsze są dywany w odcieniach różu i fioletu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać dywan w innym kolorze – ważne, by podobał się on córce. Kształt oraz rozmiar dywanu musimy oczywiście dopasować do wymiarów pokoju.

dywan kremowy sowki

Gdzie kupić odpowiedni dywan do pokoju dziewczynki?

Z uwagi na to, iż zakup dywanu dla kilkuletniego dziecka wymaga sprawdzenia jakości i bezpieczeństwa produktu, warto też pod tym kątem wybrać sklep, w którym dokonamy zakupu. Internetowy sklep z dywanami dla dziewczynek Dywany Malucha (https://dywanymalucha.pl/45-dywany-dla-dziewczynki) to miejsce w sieci, w którym znajdziesz całą gamę dywanów dziecięcych różniących się od siebie rozmiarem, kształtem, sposobem wykonania, kolorami i wzornictwem. Sklep posiada też w swojej ofercie dywany dla małych alergików, uwzględniając szczególnie potrzeby wrażliwych dzieci. Wszystkie produkty są wykonane z materiałów wysokiej jakości oraz starannie wykończone. Posiadają atesty bezpieczeństwa, dzięki czemu z pełnym zaufaniem można wybrać któryś spośród wielu modeli dywanów. Wzornictwo jest gustowne i na czasie, a kolory intensywne i dobrze dobrane. Wszystkie dywany dostępne są w kilkunastu rozmiarach, dzięki czemu można znaleźć produkt nawet o nietypowych wymiarach. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą dywanów dziecięcych w sklepie Dywany Malucha!