Płytki z kolekcji Legno Rustico. Fot. Opoczno

Urządzanie wnętrz to prawdziwa sztuka. Stając przed tą próbą we własnym domu w pierwszej chwili myślimy o względach estetycznych. Szybko jednak nasze plany weryfikują takie cechy jak funkcjonalność i… bezpieczeństwo. Marka Opoczno wychodzi naprzeciw najróżniejszym wyzwaniom i pozwala na dobór produktów, które nie tylko pięknie się prezentują, lecz także zapewniają wygodę użytkowania i ochronę przed bakteriami, grzybami oraz pleśnią.

płytki Opoczno chroniące przed bakteriami i grzybami

Kolekcja Legno Moderno. Fot. Opoczno

W naszych domach są pomieszczenia szczególnie narażone na rozwój bakterii i grzybów – na przykład łazienki. Walkę z nimi możemy rozpocząć już na etapie wyboru płytek ceramicznych, które ozdobią ściany i podłogi. Marka Opoczno przy wyrobie niektórych produktów stosuje innowacyjną technologię Smart Silver® opatentowaną przez amerykańską firmę NanoHorizons Inc. w Pensylwanii. Opracowano ją na podstawie wyników wieloletnich badań naukowych prowadzonych w dziedzinie ochrony antybakteryjnej.

Smart Silver® bazuje na bakteriobójczym działaniu srebra, które swoim działaniem potrafi tak zmienić strukturę bakterii, że zostaje zablokowany ich mechanizm rozmnażania (właściwość tę odkryto już w latach 80. XX wieku). Dodatnie jony srebra, wykorzystywane przez Opoczno podczas procesu szkliwienia, wykazują nie tylko działanie bakteriobójcze – okazuje się, że doskonale unieszkodliwiają niebezpieczne dla zdrowia grzyby i pleśń. Wytworzona powłoka eliminuje nawet do 99,8 proc. bakterii i grzybów. Warstwa, którą pokryte są płytki wykazuje odporność na ścieranie, nie zanika ani nie zużywa się. Dzięki temu zachowuje swoje właściwości przez cały okres użytkowania płytek. Obecnie innowacyjna technologia wykorzystywana jest przy produkcji kilku kolekcji.

Miłośnicy drewnianych dekorów znajdą coś dla siebie w kolekcji Legno Moderno i Legno Rustico. Producent oferuje tu cztery odcienie (white, platinum, gold i venge) płytek podłogowych w formacie 14,7 x 89,5 cm, które doskonale sprawdzą się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz (łazienka, salon, taras).

płytki Opoczno chroniące przed bakteriami i grzybami

Kolekcja Arkos. Fot. Opoczno

Osoby, które lubią naturalne dekoracje mogą wybrać coś dla siebie z trzech kolekcji odwołujących się do piękna marmuru: Arkos (elegancka i ponadczasowa, utrzymana w kolorystyce brązów i beży), Daino (kremowo-beżowa kolekcja, która świetnie sprawdzi się w salonie) oraz Yakara (utrzymana w kolorystyce bieli, szarości i grafitu – doskonała zarówno do łazienek, jak i salonów czy na tarasy).

płytki Opoczno chroniące przed bakteriami i grzybami

Kolekcja Daino. Fot. Opoczno

Dla tych, którzy poszukują elementów dekoracyjnych, a przy tym preferują kolekcje kamienno-piaskowe doskonałym rozwiązaniem okażą się Quartz i Playa.

płytki Opoczno chroniące przed bakteriami i grzybami

Kolekcja Quartz. Fot. Opoczno

Podłogi pokryte powłoką antybakteryjną sprawdzają się w szczególności w mieszkaniach, w których wychowują się małe dzieci. Rodzice raczkujących maluchów mogą odetchnąć z ulgą, obserwując pierwsze próby samodzielnego chodzenia na bezpiecznych powierzchniach pokrytych powłoką Smart Silver®.

płytki Opoczno chroniące przed bakteriami i grzybami

Kolekcja Yakara. Fot. Opoczno