Niemiecka firma produkująca wysokiej jakości elektronarzędzia dla profesjonalistów. Założona w 1922 r. w Stuttgart-Bad Cannstatt. Pierwszą maszyną seryjną produkowaną przez firmę była szlifierka ręczna MS 6, której silnik elektryczny poprzez giętki wał napędzał różne końcówki robocze. Od nazwy FLEXible Welle (wałek giętki) pochodzi nazwa marki Flex. Pod koniec lat 20. XX w. inżynierowie firmy zastąpili wałek giętki przekładnią kątową i w ten sposób skonstruowali pierwszą szlifierkę kątową. W latach 50. firma wprowadziła na rynek wysokoobrotową szlifierkę kątową Flex DL 9, która zrewolucjonizowała wiele gałęzi rzemiosła. W latach 80. wprowadzono kolejne nowatorskie rozwiązania, m.in. kompletne systemy do polerowania lakierów samochodowych, mebli i podłóg z naturalnego kamienia; pierwszą 1200-watową szlifierkę kątową w klasie poniżej 2 kg, nową metodę obróbki zwaną satynowaniem – dla bezprzejściowych powierzchni metalowych i ze stali szlachetnej.
W 1997 r. firma Flex zaprezentowała rewolucyjne urządzenie do wykańczania wnętrz – Flex Giraffe – służące do szlifowania ścian i sufitów bez drabiny, wyposażone w system odsysania pyłu.
W Polsce firmę Flex reprezentuje Flex Polska Sp. z o.o.

FLEX Marka elektronarzędzi dla profesjonalistów. Wyróżnia się nowymi prekursorskimi elektronarzędziami i osprzętem oferowanymi w bardzo dobrym stosunku ceny do wydajności. Obejmuje m.in. innowacyjne produkty dla nisz rynkowych i rozwiązania problemów – dla już istniejących i nowych obszarów zastosowań. W skład asortymentu marki wchodzą szlifierki kątowe, proste, polerki, piły szablaste i tarczowe, wkrętarki, wiertarki, młotowiertarki, mieszalnice, narzędzia do wykańczania powierzchni podłóg i ścian, maszyny do renowacji, odkurzacze przemysłowe, urządzenia laserowe, do obróbki kamienia, akcesoria.