Zakup mieszkania w bloku wiążę się z podjęciem szeregu ważnych decyzji. Jedną z nich jest między innymi decyzja o wielkości poszukiwanego przez nas lokalu. Jeśli chcesz zatem widzieć, jak wielkie mieszkanie powinieneś kupić i czym kierować się podczas wyboru, przeczytaj koniecznie ten artykuł. Pamiętaj, że duże mieszkania w bloku to zdecydowanie więcej możliwości.

Więcej znaczy bardziej ekonomicznie

Jeśli mamy do wyboru zakup mieszkania posiadającego kilka metrów przestrzeni więcej, powinniśmy zdecydowanie z tej opcji skorzystać. Dlaczego? Z powodu ekonomii, gdyż mieszkania o większej powierzchni w przeliczeniu na metry kwadratowe są zwyczajnie tańsze od tych mniejszych. Przykładowo kupując cztero- i pięciopokojowe mieszkania zapłacimy za metr znacznie mniej, niż w przypadku zakupu kawalerki. Często zdarza się, że różnica w cenie nabytego mieszkania może być niewielka, natomiast komfort jest zauważalnie lepszy. Zwłaszcza, gdy nasza nieruchomość jest kupowana na nasz użytek.

Większe pokoje dla dzieci

Mieszkanie 4-pokojowe to zdecydowanie większa powierzchnia mieszkalna, która jest niezwykle ważna w przypadku dużych rodzin. Spore znaczenie ma tutaj zwłaszcza wielkość dziecięcych pokoi. Te powinny być możliwie jak największe. Sypialnia rodziców możemy być zdecydowanie mniejsza.

Mieszkanie pięciopokojowe taką przestrzeń spokojnie nam zapełni. Należy także pamiętać, że dzieci spędzają w swoich pokojach zdecydowanie więcej czasu niż dorośli w sypialni. To nie tylko pomieszczenia do zabaw, ale także miejsce przyjmowania kolegów, czy odrabiania prac domowych. Inwestycja w dodatkową powierzchnię mieszkalną to inwestycja w przyszłość i komfort naszych dzieci.

Ważna inwestycja na lata

Duże mieszkanie brane na kredyt jest przez wiele lat obciążeniem dla domowego budżetu. Jest to niezaprzeczalny fakt, jednak warto pamiętać o tym, że takie mieszkanie to również inwestycja na lata. Początkowo kupione dla nas, może później posłużyć jako mieszkanie pod wynajem, czy też nieruchomość na sprzedaż. Ważna będzie tutaj między innymi odpowiednia lokalizacja. Taką dogodną oferuje Osiedle Słowik http://www.osiedleslowik.pl/lokalizacja/.

Mieszkanie, które w tej chwili znajduje się na przedmieściach, za kilkanaście lat może być uznawane za dalsze centrum. Dlatego też jest to świetna okazja do inwestowania, tym bardziej, ze za większe mieszkanie możemy zażądać w przyszłości zdecydowanie więcej niż zapłaciliśmy za nie w tej chwili.

Większe mieszkanie daje nam również możliwości w kwestii podziału go na pomieszczenia mniejsze i wynajem nawet kilku osobom. Można także wydzielić odpowiednie pokoje dzieciom. W przypadku lokali małych takie działanie będzie niemożliwe.

Małe czy duże mieszkanie?

Jeśli chodzi o różnicę między mniejszym a większym mieszkaniem to przede wszystkim te drugie są znacznie bardziej wygodne. Komfort nieruchomości jest zazwyczaj mocno powiązany z powierzchnią. W pojęciu klientów prawdziwy apartament powinien mieć przynajmniej 100mkw. I z pewnością wielu kupujących chce mieć taką pokaźną nieruchomość w swoim posiadaniu. Decydując się na mieszkania mniejsze, często kierujemy się ich kosztem, jednak wraz ze wzrostem naszej zdolności kredytowej, powierzchnia użytkowa kupowanych mieszkań zapewne będzie wzrastać. Wygoda i możliwości jakie stawia przed nami duże mieszkanie mają tutaj zdecydowanie duże znaczenie.