Artykuł sponsorowany

Ciężko jest pogodzić się z faktem, że nasz piękny ogród nawiedziły krety i co gorsza nie chcą się z niego wyprowadzić. Na wiosnę podwórko przedstawia sobą obraz nędzy i rozpaczy, która budzi w nas nieskrywaną złość. Wciąż pojawiające się kretowiska rujnują naszą pracę, a niwelowanie ich nic oczywiście nie daje. Krety żerują i nie zamierzają przestać. Jak więc to zakończyć?

Samodzielne pozbycie się kreta?

Jeżeli w naszym ogrodzie żeruje tylko jeden osobnik to trudno będzie pozbyć się go legalnie, ponieważ krety są objęte ochroną gatunkową. Można się ich pozbyć jedynie wtedy, kiedy jest ich na naszej posesji dużo. Zdesperowani właściciele często decydują się na drastyczne kroki, które nie dosyć, ze nie działają w 100% skutecznie to jeszcze zadają tym zwierzakom niezwykle bolesną śmierć.

Wtykanie w ziemię prętów zakończonych na czubku hałaśliwymi przedmiotami mają wykurzyć z korytarzy krety – niestety skutkiem ubocznym jest często krwotok wewnętrzny u stworzenia, które pada martwe w swoim podziemnym domu cierpiąc przy tym straszny ból. Takie rozwiązania są niehumanitarne i trudno jest myśleć o właścicielach takich działek ciepło.

Profesjonalne zwalczanie szkodników

Szkodniki, bo tym w istocie właśnie są krety, można usunąć w bezbolesny dla nich, a skuteczny dla ludzi sposób. Zwalczanie kretów/zwalczanie normic to zadanie przede wszystkim dla doświadczonych specjalistów, którzy wiedzą co robić, aby szybko i skutecznie pozbyć się problemu.

Firma przyjeżdża pod określony adres i przeprowadza inspekcję, po której określa ile kretowiska jest aktywnych i ile należałoby w takim razie usunąć.  W taki sposób właściciel oszczędza – bez inspekcji płaciłby za każe kretowisko powstałe na jego podwórzu. Specjaliści umieszczają w aktywnych kretowiskach tabletki wytwarzające trujący gaz, który stopniowo rozchodzi się po wszystkich podziemnych korytarzach. Kiedy gaz otoczy kreta ten szybko i bezboleśnie zdycha. Po około tygodniu firma przyjeżdża raz jeszcze, aby wyrównać kretowiska potraktowane tabletkami oraz sprawdzić, czy przez ten czas nie pojawiły się nowe. Jeżeli, jak niestety często się zdarza, pojawiły się nowe kopce to trzeba zająć się ponownie akcją zagazowania podziemnych korytarzy. Po drugim zabiegu zwykle nie ma potrzeby powtarzania zabiegu po raz trzeci.

Działanie profesjonalistów pozwoli na możliwie najszybsze pozbycie się z ogrodu szkodników, które w większej ilości są po prostu bardzo uciążliwe i w efekcie braku działania mogą zamienić nasz ogród w prawdziwe ryjowisko pełne kopców.

Szukasz pomocy przy pozbywaniu się kretów? Sprawdź tę stronę –https://www.stander.pl/uslugi/skuteczne-zwalczanie-kretow-i-nornic-metoda-fumigacji/