Wbrew pozorom samodzielna aranżacja gabinetu nie jest taka łatwa. Trzeba mieć na uwadze specyfikę branży, ponieważ od tego będzie zależało odpowiednie umeblowanie. Wszystkie gabinety łączą jednak pewne rodzaje mebli: fotel i biurko. Aby wybrać najlepsze umeblowanie, należy zwrócić uwagę nie tylko na estetykę, ale również funkcjonalność. Co zrobić, aby prawidłowo wybrać meble do gabinetu?

Postaw na funkcjonalne meble do gabinetu

Reprezentacyjne i estetyczne wnętrze to jedno. Budzi pozytywne wrażenie w oczach klientów i z pewnością przyjemniej się w nim pracuje. Nowoczesne meble do gabinetu powinny być jednak nie tylko ładne i gustowne. Ważne jest, aby były trwałe i służyły na długie lata. Można znaleźć na rynku produkty w cenach promocyjnych, jednak uważajmy, aby nie kupić umeblowania słabej jakości. Tańsze meble są przeważnie sprowadzane z Chin i produkowane z niskojakościowych materiałów. Meble powinny być wykonane z grubej i solidnej płyty oraz muszą zawierać odpowiednie atesty. Producent powinien dawać na nie minimum trzyletnią gwarancję, dzięki czemu zyskamy pewność, że dokonaliśmy sprawdzonego i solidnego zakupu.

Zachowaj estetyczny wygląd gabinetu

Jeżeli wiesz już jakie meble będą odpowiednie do Twojego gabinetu, warto teraz zastanowić się nad wystrojem wnętrza. Pamiętaj, że obie kwestie: użyteczność i estetyka, powinny iść ze sobą w parze. Gabinet powinien prezentować się profesjonalnie, dlatego należy postawić na odpowiednią aranżację. Wybór jest bardzo duży, możesz w każdej chwili obejrzeć meble gabinetowe – Sklep ABC Meble, aby zobaczyć jak wiele możliwości oferuje rynek. Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas, możesz kupić gotowe zestawy. Zyskasz pewność, że poszczególne elementy będą ze sobą współgrały kolorystycznie i pod względem designu. A jeśli wolisz samodzielnie dobrać konkretne produkty, są sprzedawane również oddzielnie.

Niezwykle ważne jest uświadomienie sobie, że w tym miejscu spędzisz większą część dnia. Przede wszystkim musisz czuć się komfortowo i swobodnie. W miejscu, w którym jest nam przytulnie, wzrasta nasza efektywność i z ochotą przychodzimy do pracy. W zależności od specyfiki branży, w której się specjalizujesz, warto zadbać również o komfort klientów. Gabinet powinien być przestrzenny i estetyczny, ale jednocześnie przytulny i dobrze oświetlony. Nie wolno zagracać pomieszczenia zbędnymi i krzykliwymi dekoracjami, lecz zbyt puste i minimalistyczne przestrzenie też się nie sprawdzą. Meble, które powinny znaleźć się w gabinecie to:

  • wygodny fotel, zarówno dla Ciebie oraz ewentualnych klientów/pacjentów,
  • przestrzenne biurko z odpowiednią ilością szafek i szuflad,
  • regały, na których można ustawić dokumenty oraz dekoracje,
  • wieszak na odzież wierzchnią (jeśli nie można zostawić jej przed gabinetem),
  • wiszące półki, aby wypełnić pustą przestrzeń na ścianach.

Jakie biurko do gabinetu będzie najlepsze?

W większości gabinetów wykonujemy naszą pracę w pozycji siedzącej. Dlatego biurko i fotel to najistotniejsze elementy wystroju. Osiem lub więcej godzin w pozycji siedzącej na niewygodnym krześle, lub przy źle dobranym biurku może powodować niebezpieczne schorzenia. Blat biurka powinien znajdować się na odpowiedniej wysokości, tak żeby komputer był odrobinę niżej niż nasz wzrok. Wygodne krzesło powinno mieć możliwość swobodnego poruszania się na nim, aby nie zastać się w jednej pozycji. Zainwestujmy w fotel z profilowanym oparciem i możliwością dopasowania wysokości do naszego wzrostu.

Obecnie w modzie są surowe biurka z litego drewna. Nadają wnętrzu gustowności i elegancji, pasują do praktycznie każdej aranżacji, a w dodatku są solidne i trwałe. Minusem jest oczywiście ich cena, jednak lepiej przeznaczyć większą sumę pieniędzy na jedno biurko, które starczy nam na wiele, wiele lat. Kupowanie nowego biurka co rok będzie nieekonomiczne i nieopłacalne.

źródło zdjęcia: pixabay