Artykuł sponsorowany

Znalezienie wolnej przestrzeni w niedużych mieszkaniach to często niemałe wyzwanie. Dlatego każdy wolny kąt bywa na wagę złota. Często do przechowywania rzeczy wykorzystujemy przedpokój, gdzie wstawiamy przestronną szafę. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie dla nas?

Dobrze zaplanowane rozmieszczenie wszystkich ubrań i rzeczy to bardzo ważny aspekt, jeśli mieszkamy na dość ograniczonym metrażu. Jak zatem pomieścić się ze wszystkim w domu? Rozwiązaniem może być przemyślane rozmieszczenie szaf.

Szafy do przedpokoju

Szukanie wolnej przestrzeni zaczynamy tuż po przekroczeniu progu mieszkania. W przedpokoju często dysponujemy przestrzenią, którą warto zagospodarować z myślą o przechowywaniu. Szafy do przedpokoju mają też inne zalety. Są bardzo praktyczne, ponieważ możemy w nich przechowywać ubrania wierzchnie, czyli kurtki, czapki czy szaliki. Te zdejmujemy po wejściu do domu i zostawiamy w szafie, które znajduje się w pobliżu. Obecnie możemy znaleźć gotowe szafy w każdym wymiarze, dzięki czemu szybko możemy zaopatrzyć się w model, który optymalnie wypełni nasz przedpokój. Szafa do przedpokoju to też możliwość przechowania rzadziej wykorzystywanych przedmiotów, jak np. ozdoby świąteczne. Warto wybrać wysoki model, żeby nie tracić przestrzeni pod sufitem. Choć dostęp do takiej szafki może być trudny, to właśnie tam można przechowywać rzeczy, po które rzadko sięgamy.

Jak znaleźć miejsce tam, gdzie go nie ma?

Często problematyczna w małych mieszkaniach jest sypialnia. W niedużym pomieszczeniu staramy się pomieścić przestrzeń wypoczynkową oraz garderobę. Kiedy spróbujemy dołożyć do tego szafkę nocną, a może nawet przestrzeń do pracy biurowej, może zrobić się naprawdę ciasno. Z pomocą może przyjść nam półkotapczan. To nowoczesne rozwiązanie dla niewielkich przestrzeni znane jest od lat, jednak ostatnio przeżywa renesans popularności. Łóżko w szafie można szybko złożyć, dzięki czemu zyskujemy cenny metraż. Sporą oszczędnością miejsca w niewielkim mieszkaniu są również wiszące szafki. Bardzo często są one niedoceniane, natomiast przechowując rzeczy na półkach wiszących, zyskujemy sporo wolnego miejsca na ziemi, a także wizualnie sprawiamy, że nasze małe mieszkanie nie wydaje się zagracone. Kolejna wskazówka dotyczy salonu. Zamiast obszernego narożnika warto postawić na lekką sofę z funkcją spania. Zaoszczędzimy w ten sposób sporo przestrzeni, a jednocześnie będziemy mogli zaoferować gościom nocleg. W kuchni z kolei dobrze postawić na rozkładane stoły. Na co dzień nie będą utrudniać poruszania się, natomiast przy okazji rodzinnych uroczystości każdy będzie mógł znaleźć miejsce dla siebie.