Artykuł sponsorowany

Wybór odpowiedniej karmy to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia naszego pupila. Na co więc powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, kupując pokarm dla psa? Dowiedzmy się, czy lepiej sprawdzi się karma sucha, czy mokra.

Prawidłowe żywienie psa jest niezbędne do jego właściwego rozwoju. Jak wszystkie inne stworzenia bowiem, psy czerpią energię z pożywienia. Powinno dostarczać więc ono wszystkich potrzebnych składników odżywczych i witamin. Dzięki temu nasz zwierzak będzie zdrowy, energiczny i szczęśliwy. Obecnie w sklepach dostępne są różne rodzaje karm dla zwierząt. W związku z tym mamy naprawdę spory wybór. Nie oznacza to jednak, że jest on łatwy. Dla wielu właścicieli czworonogów jest wręcz przeciwnie. Sprawdźmy więc, jaki rodzaj karmy psy preferują najbardziej. Jakie pożywienie pozwoli uzupełnić dzienne zapotrzebowanie pupila na wszystkie składniki odżywcze?

Karma sucha czy mokra — jaką wybrać?

To bez wątpienia jeden z największych dylematów, z jakimi zmierzyć się muszą właściciele czworonogów. Karmy dzielimy bowiem przede wszystkim na te w postaci suchej i mokrej. Różnią się one między sobą wieloma czynnikami. Jedno jest jednak pewne. Postać karmy ma ogromne znaczenie, dlatego też kwestii tej nie powinniśmy pozostawić przypadkowi.

Psy potrzebują zrównoważonej diety, zapewniającej odpowiednią dawkę energii, witamin i minerałów. Z tego też powodu, karma sucha jest polecana najczęściej jako główne źródło pożywienia. Ta dobrej jakości jest bowiem pełnoporcjowa. Oznacza to, że zaspokaja ona wszystkie potrzeby żywieniowe, jakie mają psy. Atutem karmy mokrej jest natomiast zawartość wody. W tym przypadku wilgotność wynosi przeważnie ponad 70%. W suchej jest to maksymalnie 10%. Stanowi więc ona świetne dodatkowe źródło wody. Warto mieć jednak na uwadze, że jest ona zdecydowanie mniej kaloryczna, w związku z tym należy podawać odpowiednio dopasowaną jej dawkę. Wiele osób łączy te produkty i decyduje się karmić psy zarówno pokarmem suchym, jak i mokrym.

Gdzie kupić karmę dla psa?

Karmę dla psa bez problemu kupimy w każdym sklepie zoologicznym. Jednak koniecznie pamiętajmy, że karma karmie nierówna. W przypadku tego rodzaju produktów nasz wybór musi być bardzo dokładnie przemyślany i dopasowany do potrzeb zwierzaka. Psy muszą być karmione w sposób odpowiednio dostosowany do ich warunków fizycznych aktywności, czy też rasy. Największy wybór wśród zróżnicowanych karm znajdziemy przede wszystkim w internecie. Na https://www.zoopers.pl/ dostępne są produkty najlepszych producentów o świetnych składach.