Tu można postawić kolejne pytania – co jest ważniejsze, zdrowie, czy design? Oczywiście najlepiej byłoby te dwa aspekty ze sobą połączyć, chociaż większość producentów foteli do tego dąży. Jednakowoż w dzisiejszych czasach fotel do pracy jest jednym z najważniejszych mebli użytkowych i to nie tylko dlatego, że komputer stał się jednym najbardziej niezbędnych narzędzi pracy.

Estetyka i ergonomia

Zapewne dla wielu z nas pierwszym skojarzeniem będzie fotel obrotowy, na kółkach, chociaż niekoniecznie wszyscy się na takie decydujemy. Ergonomia fotelu do biurka to nie tylko kółka, ale również porządne oparcia, poręcze (albo ich brak) i odpowiednie dla kręgosłupa siedzisko.

By przekonać się o tym, jak można połączyć nowoczesny design fotela z ergonomią wystarczy zajrzeć na któryś portali lub blogów z ofertą, choćby na stronie fotele-biurowe.info.pl.

Mamy tu nie tylko ofertę foteli pasujących do pojedynczych biurek, ale również i takie, które pozwalają wygodnie się usadowić na przykład podczas panelu dyskusyjnego lub luźnej rozmowy. Efektownie wygląda połączenie skóry lub materiału skóropodobnego z niklowanymi elementami metalowymi.

Skóry są popularne w środowiskach biznesowych i przy zakupie warto brać jest pod uwagę to, że wymagają one odpowiedniej konserwacji. Kupując taki fotel możemy się jednocześnie zaopatrzyć w odpowiednie środki konserwujące.

Ponadto jedni z nas bardziej się pocą, inni mniej. Bywa, że pomieszczenia są mniej lub bardziej ogrzewane. Przebywając w pomieszczeniu mocniej ogrzewanym można pomyśleć o fotelu oddychającym, na przykład pokrytym specjalną siatką (np. fotel FUTURA 3 S). Taki fotel ma jeszcze inną pozytywną cechę, najczęściej jest lżejszy od tych wykonanych z innego materiału.

Kupujemy fotel do biurka

Decydując się na zakup fotela do biurka dobrze jest brać pod uwagę kilka czynników. Fotel nie powinien nas krępować, powinien dawać minimum niezbędnej przestrzeni. Nie da się ukryć, że większość z nas wybiera fotele ruchome z regulacją wysokości, również poręczy. Chociaż możemy się też zastanowić nad tym, czy poręcze nie będą nam przeszkadzać w pracy.

Kupując fotel można również kierować się predyspozycjami i stanem swojego kręgosłupa, zwłaszcza jeśli idzie o sprofilowanie oparcia. Dobrze jeśli fotel jest dostosowany do wzrostu użytkownika. Ponadto znacznie przyjemniej będzie się nam pracowało, kiedy będzie to fotel w ulubionym przez nas kolorze i przyjemny w dotyku.

Pamiętajmy też, że fotel do biurka może być inwestycją, bowiem tani mebel na ogół się nie sprawdza.