Kupowanie roślin online stało się bardzo modne – to wygodna, szybka i bezpieczna forma zakupów do ogrodu. Sadzonki roślin z dowozem pod drzwi – odpowiednio przygotowane i zabezpieczone, to rzeczywiście kusząca opcja. Dziś postanowiliśmy zasięgnąć języka u samego źródła, czyli u eksperta z firmy Ogrodowy Młyn, która specjalizuje się w sadzonkach roślin ogrodowych i ich sprzedaży online. Zapraszamy do lektury!

Sadzonki roślin do ogrodu – drzewa i krzewy

– Czy w sieci da się kupić sadzonki roślin do ogrodu większych rozmiarów?

* Oczywiście, że tak – odpowiada nasz rozmówca. Klienci nieustannie szukają miejsc, gdzie kupić sadzonki drzew iglastych w dobrej cenie, a także gdzie czeka na nich duży wybór gatunków. Drzewa i krzewy iglaste to sadzonki roślin, jakie od lat można zaliczyć do bestsellerów. Polacy uwielbiają w swoich ogrodach sosny czy cisy, a na popularności ciągle zyskują jałowce i cyprysiki. Wielkość sadzonek roślin nie ma tutaj aż takiego znaczenia; duże rośliny np. sadzonki drzew, z powodzeniem dostarczamy w całej Polsce, zarówno z gołym korzeniem jak i w donicach. Najważniejsze to odpowiednio przygotować sadzonki roślin do transportu, unieruchomić i wzmocnić drzewko, a także oznaczyć opakowanie, by w trakcie transportu nigdy nie było przewożone korzeniami do góry.

– A sadzonki roślin liściastych, czy są równie popularne?

* Rośliny liściaste faktycznie zyskują popularność – zapewnia ekspert z sklepu www.ogrodowymlyn.pl. Widzimy, jak zmienia się podejście do aranżacji ogrodów w Polsce. Świadomy wybór drzew i krzewów, komponowanie ich razem z całą przydomową przestrzenią to dzisiaj poniekąd standard, co bardzo nas cieszy. Do polskich ogrodów trafiają między innymi znane od lat i cenione berberysy, azalie czy hortensje, ale też widzimy coraz więcej zainteresowania jaśminowcami czy laurowiśnią, które cudownie kwitną i są prawdziwą perłą w ogrodzie. Sadzonki roślin ogrodowych liściastych chętnie kupowane są też przez właścicieli ogródków działkowych, więc tak, powoli rośliny te dorównują popularnością iglakom.

Fot. www.ogrodowymlyn.pl

Sadzonki roślin ogrodowych – byliny i trawy

– Jakie sadzonki roślin oprócz drzew i krzewów kupują Polacy online?

* Mamy duże ilości zapytań o byliny oraz trawy ozdobne. To także efekt tego skrupulatnego planowania i projektowania ogrodów. Kiedyś schludny ogród za domem składał się ze skoszonego trawnika i kilku drzewek iglastych na granicy z działką sąsiada. Dzisiaj Polacy stali się bardziej wymagający i to bardzo dobry trend. Ogród traktowany jest z taką samą uwagą jak salon w domu, dlatego jego aranżacja nie może być przypadkiem. Stąd sadzonki roślin, które odgrywają kluczową rolę w stylizacji ogrodu, np. lawenda lub szałwia, a także bluszcze, sadzonki roślin które nigdy nie wychodzą z mody.

Architekci krajobrazu, którzy odpowiadają za aranżacje zarówno prywatnych ogrodów, jak i przestrzeni publicznej, sprawili, że w górę poszybowała popularność ozdobnych traw, takich jak kostrzewa czy turzyca. Te sadzonki roślin ogrodowych można wykorzystać na dziesiątki ciekawych sposobów, a są to gatunki łatwe w utrzymaniu i bardzo wdzięcznie rosną.

Na zakończenie warto dodać, że za stylizację w ogrodzie odpowiadają nie tylko sadzonki roślin, ale także ogrodowe artykuły pomocnicze. Są to np. agrowłókniny, obrzeża i siatki, a także elementy mocujące, które pomogą wam zadbać o sadzonki roślin we wczesnej fazie ich wzrostu.