Artykuł sponsorowany

Lampa HPS to jeden z najpopularniejszych rodzajów oświetlenia, używanych przy uprawie roślin. Każdy gatunek roślin ma swoje indywidualne wymagania, z tego powodu trzeba zastanowić się nad wyborem odpowiedniego rodzaju oświetlenia. Warto zauważyć, że żarówki HPS plantatorzy stosują najczęściej w fazie kwitnienia roślin. Oprócz tego, wyżej wymieniony rodzaj oświetlenia może sprawdzić się także na etapie wegetacji, co stanowi dodatkową zaletę.

Lampy HPS do growboxów

Z całą pewnością można stwierdzić, że lampa HPS zwana również sodową, sprawdzi się w uprawie początkujących miłośników uprawy roślin. Stanowi ona korzystne rozwiązanie do popularnych growboxów, w których są bardzo dobre warunki do rozwoju kwiatów. W ramach przydatnej informacji warto wiedzieć, że to wydajne źródło energii wytwarza około 30 procent więcej światła niż klasyczne świetlówki. Z tego też powodu warto zastanowić się nad lampami HPS przy zakupie growboxów. Są one bardzo wydajne i efektywne, a przy tym charakteryzują się atrakcyjną ceną.

Żarówki sodowe, które zapewniają doskonałe warunki oświetleniowe

Każdy plantator, który chce zadbać o zdrowy rozwój roślin w growboxie, powinien wziąć pod uwagę lampę sodową. Ten produkt zapewnia roślinom doskonałe warunki do rozwoju w całorocznym cyklu. Lampa HPS działa w oparciu o zasilanie, bez niego nie może zostać włączona. Z tego też powodu przy wyborze lampy HPS, warto wziąć pod uwagę również wybór odpowiedniego zasilacza. Wysokoprężne lampy sodowe idealnie sprawdzają się w małych uprawach, jak i również w tych nieco większych. Bardzo istotny jest fakt, że emitują one wiązkę światła, która w rzeczywistości bardzo przypomina światło naturalne. Z tego też powodu to kompaktowe akcesorium zapewnia plonom doskonałe warunki oświetleniowe do fazy wzrostu. Wybierając lampy HPS, warto wziąć pod uwagę znanych i renomowanych producentów, którzy poświadczają o ich jakości i walorach użytkowych.

Oświetlenie HPS, które charakteryzuje się energooszczędnością

Warto pamiętać o tym, że żarówki od lamp sodowych posiadają szeroką rozpiętość mocy. Plantatorzy mogą nabyć żarówki o mocy 70W, 90W jak i również te mocniejsze 1000W. Wszystkie akcesoria wyróżniają się doskonałą wydajnością świetlną. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że są one energooszczędne, zatem nie pobierają dużo energii, co przekłada się korzystnie na aspekty finansowe. W drodze podsumowania warto pamiętać, że w pracach rekreacyjnych plantatorów jak i również tych profesjonalnych, ważny udział bierze oświetlenie.