Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że przedpokój stanowi wizytówkę naszego domu. Przeważnie nie ma w nim zbyt wiele miejsca, dlatego też urządzenie tego pomieszczenia powinno być starannie przemyślane.

Przedpokój może być zarówno piękny jak i funkcjonalny, jeśli tylko odpowiednio go zaprojektujemy. Co więcej, warto również przemyśleć kwestię wyboru mebli na wymiar, co wiąże się z wpasowaniem w przestrzeń szaf przesuwnych, bardzo popularnych w ostatnim czasie.

Najlepsze meble do przedpokoju

Przedpokój nie dość, że jest funkcjonalny, może stanowić bardzo atrakcyjne pomieszczenie. Należy jednak pamiętać o tym, by w odpowiedni sposób go urządzić. Co więcej, wszelkie meble znajdujące się tam powinny być spójne i odpowiednio komponować się zarówno z kolorem ścian jak i z podłogą. Warto zatem odpowiedzieć sobie na pytania: Jakie meble wybrać? Jak wkomponować je w wystrój pomieszczenia? Na te i inne pytanie związane z zagospodarowaniem przestrzeni w przedpokoju odpowiada nasza ekspertka.

Jakie szafy wnękowe wybrać?

Jedną z ważniejszych kwestii jest możliwość zaprojektowania do przedpokoju pojemnej szafy wnękowej. Jak powszechnie wiadomo, tego typu garderoby stanowią bardzo praktyczny mebel, będący w stanie pomieścić płaszcze, kurtki, zimową odzież jak i różne niezbędne sprzęty domowe. Dotyczy to przede wszystkim takich rzeczy jak odkurzacz, deska do prasowania, mop i suszarka na ubrania. Odpowiednio dobrana szafa wnękowa może również stanowić ciekawą i oryginalną ozdobę wnętrza. Dotyczy to przede wszystkim możliwości dowolnego zaprojektowania drzwi naszej szafy umieszczając na nich wybrane zdjęcia, grafiki, napisy czy też lustro, które optycznie powiększy wnętrze. Całość niewątpliwie będzie stanowić niepowtarzalną ozdobę pomieszczenia.

Czy szafki na buty i wieszaki to dobre rozwiązanie?

Kolejną kwestią ważną do poruszenia w projektowaniu przedpokoju są szafki na buty i wieszaki na ubrania. Ważne jest, by pasowały one do całości pomieszczenia, ponieważ jak wiadomo odpowiednio dobrane elementy sprawiają, że pomieszczenie jest atrakcyjne i niebanalne. Równie dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie w przedpokoju stolika i krzesła bądź ławeczki, co pozwoli na łatwiejszą i wygodniejszą zmianę obuwia. Na stoliku można położyć zakupy oraz klucze i swobodnie zdjąć kurtkę.

Przedpokój z lustrem i stojakiem na parasole

Nie ulega wątpliwości fakt, że lustro w przedpokoju stanowi bardzo ważny element. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór takiego lustra, które w całości ukazuje sylwetkę. Jest to jedna z najwygodniejszych opcji. Warto również pamiętać o stojaku na parasole, który choć niepozorny stanowi bardzo przydatny element w przedpokoju, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Zaproponowane rozwiązania zagospodarowania przedpokojowej przestrzeni z pewnością rozwiały Wasze wątpliwości co do aranżacji tego wnętrza. Wybór mebli nie będzie już taki trudny jak wydawał się na początku.