Mieszkanie pod klucz to atrakcyjna propozycja, ponieważ wtedy możemy szybciej przeprowadzić się do swojego „M”. Jednak większość Polaków i tak decyduje się na lokale w stanie deweloperskim. Opcja pod klucz ma jednak wiele zalet. Kiedy sprawdzi się najlepiej?

Gdy chcemy zakupić mieszkanie w stanie deweloperskim, musimy przygotować się na jego kompleksowe wykończenie. Możemy próbować zrobić to samodzielnie, możemy również wybrać ekipę, która zrobi to za nas. Tak czy inaczej, po odbiorze mieszkania będziemy musieli poczekać zwykle kilka miesięcy z przeprowadzką.

W przypadku mieszkań deweloperskich musimy najczęściej położyć wybrane przez nas materiał podłogowe, pomalować lub wykończyć ściany w inny sposób, założyć drzwi wewnętrzne, wykończyć łazienkę wraz z instalacją armatury i ceramiki, założyć włączniki i gniazdka. Zatem prac jest dość dużo i mogą one zajęć także sporo czasu.

Gdy z kolei zdecydujemy się na opcję pod klucz, nie będziemy musieli wykańczać mieszkania samodzielni lub szukać dobrej ekipy, która pomoże nam w wykończeniu mieszkania tak, aby było dla nas atrakcyjne.

Jeśli zdecydujemy się na mieszkanie pod klucz, po prostu wybieramy odpowiednie materiały z katalogu. Deweloperzy najczęściej oferują nam kilka różnych rodzajów standardów wykończenia, dlatego możemy dobrać taką opcję, która będzie mogła spełnić nasze wymagania całkowicie.

Ceny wykończenia mieszkania pod klucz rozpoczynają się od 400 złotych za metr kwadratowy, natomiast kończą na około 1200 złotych za metr kwadratowy. W cenie zawarta jest zarówno robocizna, jak i materiały. Na wykonane prace otrzymujemy też gwarancję. Często w cenie znajduje się już usługa projektowania wnętrz przez specjalistę.

Wobec tego w sytuacji, gdy doceniamy wygodę i komfort, mieszkanie pod klucz to naprawdę interesująca propozycja. Jeśli chodzi o nowe mieszkania na sprzedaż Lublin jest jednym z miast, w którym możemy skorzystać z tej właśnie usługi. Z propozycjami i katalogami wielu deweloperów możemy zapoznać się nawet teraz przez internet.