Artykuł sponsorowany

Kamień dekoracyjny stanowi ponadczasową i elegancką ozdobę każdego domu. Materiał ten doskonale nadaję się do stosowania na zewnątrz, nadając elewacji indywidualnego i atrakcyjnego wyglądu. Jak wykorzystać kamień dekoracyjny na zewnątrz budynku?

Beton jako doskonała alternatywa dla tradycyjnego tynku

Aby uzyskać aranżacje domu w nowoczesnym i minimalistycznym stylu warto zastosować płyty architektoniczne imitujące beton. Wyposażone są one w hydrofobową ochronną warstwę, która pomaga utrzymać elewacje w czystości przez wiele lat, bez przebarwień i zacieków. Ściana z betonu architektonicznego to rozwiązanie dla osób, które cenią prostotę i niebanalną estetykę. Elewacja o surowej i industrialnej stylizacji nada otoczeniu spójny i szlachetny charakter.

Kamień dekoracyjny niczym prawdziwe drewno

Domy z drewnianymi akcentami należą do niezwykle urokliwych. Kojarzą nam się z ekologią, przytulną atmosferą oraz bliskością z naturą. Roztaczają wokół siebie ciepłą i pozytywną aurę, która sprzyja relaksowi. Kamień dekoracyjny imitujący drewno pozwoli nam otrzymać ten sam wynik — jednak jest to rozwiązanie dużo trwalsze, które nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Kamień dekoracyjny pomoże nam uzyskać efekt wyrazistej struktury drewna, zbliżonej do różnorodnych gatunków. Możemy zdecydować się na odcienie, które przypominają ciemne naturalne dębowe drewno lub też jaśniejsze sosnowe imitacje.

Kamień dekoracyjny jako płytka cegłopodobna

Cegły to hit w dekoracji zewnętrznych warstw budynków. Postarzana bielona cegła nadaje mieszkaniu modnego wyglądu vintage. Dzięki odpowiedniemu podświetleniu możemy wydobyć z nich niebanalną fakturę. To rozwiązanie niezwykle uniwersalne, które kojarzy nam się z loftami i klimatem industrialnym. Możemy użyć efektu cegły zarówno na niewielkich fragmentach zewnętrznych ścian, ale jak i na całej powierzchni. Aby otrzymać elewacje w stylu rustykalnym, warto zastosować kamień dekoracyjny przypominający naturalną czerwoną cegłę. Dom taki prezentuje się niezwykle solidnie i unikatowo.

Efekt mozaiki za pomocą kamienia dekoracyjnego

To wyrób, który wyróżnia się unikatową fakturą oraz kolorystyką nawiązując do naturalnego kamienia. Do wyboru mamy gładką lśniącą powierzchnię albo chropowatą strukturę łupką. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zastosowanie jasnego i ciepłego odcienia, który łatwo skomponować z otoczeniem oraz pasuje do większości pokryć dachowych. Nada to mieszkaniu luksusowy oraz harmonijny wygląd.

Aby wykorzystać kamień dekoracyjny jako ozdobną elewację budynku możliwości mamy sporo. Wybór zależy głównie od naszych upodobań oraz stylu, w jakim utrzymana jest aranżacja naszej przestrzeni. Bogata oferta sprawdzonych produktów dostępna jest w sklepie internetowym pod linkiem https://www.salonyhoff.pl/kamien-dekoracyjny/.