Fot. Bosch

Firma Bosch wprowadziła na rynek 3 nowe modele myjek, przeznaczonych do łatwego i gruntownego czyszczenia pod wysokim ciśnieniem. Szeroka gama akcesoriów pozwala wykorzystywać je przy wielu różnych zadaniach.

Nowe myjki wysokociśnieniowe Bosch różnią się między sobą wydajnością pompy i ciśnieniem roboczym, ale mają tę samą zaletę: wyjątkowo wygodnie przechowuje się ich osprzęt. Lancę z pistoletem, akcesoria oraz wąż ciśnieniowy mocuje się bezpośrednio na urządzeniu, tak że użytkownik ma pod ręką wszystko, czego potrzebuje podczas pracy. Akcesoria montuje się błyskawicznie, bez użycia dodatkowych narzędzi, zatem po sprawnym przygotowaniu urządzenia można szybko przystąpić do pracy. Włącznik urządzenia znajduje się we wgłębieniu w korpusie myjki, co skutecznie chroni go przed uszkodzeniem. Poniżej znajduje się przezroczysty filtr, który pozwala szybko wykryć i usunąć zanieczyszczenia pochodzące z wody. Stosowanie środków myjących ułatwia dodatkowy wlew umieszczony z tyłu myjki umożliwiający bezpośrednie dozowanie z pojemnika z detergentem.

Podstawowy model do okazjonalnych prac porządkowych to myjka wysokociśnieniowa AQT 33-10. Jest wyposażona w silnik o mocy 1300 W, maks. ciśnienie to 100 barów. Jest wyjątkowo kompaktowa i ma wydajną lancę z dyszą Fixed Fan Jet. Modele AQT 35-12 (1500 W, 120 barów) i AQT 37-13 (1700 W, 130 barów) mają dodatkowo składany uchwyt i kółka, które umożliwiają wygodny transport myjki na miejsce pracy. Obydwa modele są wyposażone w praktyczną lancę z dyszą 3 w 1: obrócenie dyszy zmienia strumień obrotowy do usuwania uporczywych zabrudzeń w zwykły strumień o wysokim ciśnieniu lub pozwala ustawić mniejsze ciśnienie dostosowane do pracy ze środkiem myjącym. Niezależnie od wybranego strumienia silnik i pompa zatrzymują się automatycznie natychmiast po zwolnieniu przycisku, co zapewnia pełną kontrolę podczas pracy i zapobiega marnowaniu wody. Dzięki kompaktowej konstrukcji wszystkie myjki są łatwe w przechowywaniu i nie zajmują dużo miejsca. W modelach AQT 35-12 i AQT 37-13 złożenie uchwytów pozwala zmniejszyć ilość miejsca niezbędnego do ich przechowywania aż o 40%.

Do nowych myjek wysokociśnieniowych Bosch oferuje szeroką gamę dodatkowego osprzętu poszerzającego zakres zastosowań:

  • dwie różne przystawki do mycia tarasów (Super i Deluxe),
  • dyszę kątową do komfortowego czyszczenia miejsc trudno dostępnych lub dachów,
  • dyszę ssącą, którą można odpompować wodę,
  • dyszę ze zintegrowanym zbiornikiem na środek myjący,
  • szczotkę myjącą,
  • wycior do czyszczenia rynien i odpływów o długości 10 m,
  • filtr wody,
  • wąż ciśnieniowy o długości 6 m,
  • przedłużacz do węża o długości 6 m,
  • adapter do akcesoriów Bosch Aquatak poprzedniej generacji oraz Kärcher.

Ceny: AQT 33-10 – 429 zł, AQT 35-12 – 659 zł, AQT 37-13 – 759 zł.