Fot. Black+Decker

Nowe szlifierki Black+Decker™ przydadzą się zwłaszcza miłośnikom renowacji mebli oraz osobom lubiącym co jakiś czas odświeżyć swoje wnętrza. Oscylacyjna KA450 o kwadratowej stopie pozwoli z łatwością wyszlifować powierzchnie drewniane, a mimośrodowa KA199 także plastikowe, metalowe oraz malowane.

Szlifowanie oscylacyjne to jedna z popularniejszych metod pracy zwłaszcza wśród miłośników DIY i upcyclingu. Pozwala odświeżyć stare meble i nadać im blasku dzięki zdarciu zniszczonej, wierzchniej warstwy lakieru lub farby, a następnie nałożeniu nowej. W ten sposób niskim kosztem odmienimy wygląd mebli realizując jednocześnie własne twórcze pasje. Do takich zastosowań można wykorzystać np. nowe szlifierki KA450 i KA199 marki Black+Decker™, łączące w sobie najlepsze na rynku parametry użytkowe z łatwością obsługi idealną dla amatorów.nowe szlifierki Black+Decker

nowe szlifierki Black+Decker

Szlifierka Black+Decker KA450. Fot. Black+Decker

Rozpoczęcie szlifowania z nowymi szlifierkami Black+Decker™ polega na… przyciśnięciu korpusu i rozpoczęciu szlifowania! Intuicyjny włącznik znajduje się w ergonomicznym uchwycie i reaguje na nacisk dłoni użytkownika od razu włączając urządzenie. Obsługę dodatkowo ułatwiają małe gabaryty, a niski profil umożliwia dotarcie stopą do trudno dostępnych miejsc. Mimo kompaktowej konstrukcji obydwu modeli inżynierowie Black+Decker™ zmieścili w nich imponujące silniki – KA450 wyposażono w moc 220 W, dającą szlifierce do 16 000 obr./min., a KA199 w mocniejszy napęd 240 W, rozpędzający ją do 14 000 obr./min. Możliwości szlifowania poszerza znajdujący się z tyłu obudowy przełącznik, który pozwala na włączenie trybu pracy ciągłej. Nowe szlifierki pozwalają też zachować czystość powietrza i miejsca pracy dzięki workowi z systemem potrójnej filtracji.

Szlifierka Black+Decker KA199. Fot. Black+Decker

Szlifierka Black+Decker KA199. Fot. Black+Decker

Główna różnica pomiędzy dwoma nowymi urządzeniami Black+Decker™ polega na sposobie szlifowania i kształcie stopy. KA450 szlifuje kwadratową powierzchnią o wymiarach 114 x 114 mm doskonale nadającą się do wszelkiego rodzaju wykończeń drewna, takich jak m.in. konserwacja mebli, kadłubów łodzi, ram i parapetów okiennych, drzwi czy elementów konstrukcyjnych. Natomiast szlifierka mimośrodowa KA199 dzięki zastosowaniu okrągłej stopy o średnicy 125 mm jest przeznaczona do szlifowania szerszej gamy powierzchni: drewnianych, metalowych, plastikowych oraz malowanych. W przypadku modelu KA450 papier ścierny mocuje się na klamry lub na rzep, w modelu KA199 – na rzap.

Nowe szlifierka Black+Decker KA450 jest już dostępna w sprzedaży, model KA199 wkrótce się pojawi w renomowanych sklepach budowlanych.

Ceny: KA450 – 249 zł, KA199 – 269 zł.