Porcelanowa zastawa stołowa stanowi ozdobę każdego stołu podczas wszelkich świąt i uroczystości. Potrafi służyć latami i nie tracić na swoim wyglądzie, a komplety naczyń z tego tworzywa mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wybór odpowiedniej porcelany musi być przemyślany i podyktowany własnymi upodobaniami, ale również wystrojem wnętrza.

W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak wybrać nowoczesny zestaw porcelany i czym kierować się przy jego zakupie.

Czym charakteryzuje się nowoczesna porcelana?

Ale czym właściwie jest nowoczesna porcelana? Jak ją rozpoznać? Mianem nowoczesnej, porcelanowej zastawy określamy takie naczynia, które charakteryzują się innym kształtem niż owalny, a ten występuje w klasycznych serwisach. Naczynia zaokrąglone, kwadratowe i prostokątne w oryginalnych wzorach i kolorach – to właśnie takie produkty tworzą nowoczesną zastawę porcelanową. Często spotykanymi na stołach serwisami z tego rodzaju, są te utrzymywane w bieli i czerni oraz takie, które zdobione są nieoczywistymi motywami, nadając niepowtarzalny charakter naczyniom.

Nowoczesna porcelana to pozycja dla osób odważnych, które cenią sobie oryginalność, ponieważ wzorzyste i różnobarwne elementy kompletu wymagają odpowiedniej oprawy, zwłaszcza, że taki serwis nie wpisze się w każdą okazję.

porcelana stołowa

Porcelana PiP studio

Czym kierować się przy wyborze porcelany?

Zakup porcelanowej zastawy stołowej nie należy do najprostszych decyzji, musi być on dobrze przemyślany, a sama porcelana odpowiednio dobrana do naszych potrzeb. To nie tylko kwestia liczby osób, która ma z niej korzystać, ale też tego czy można w przyszłości dokupić brakujące elementy lub myć naczynia w zmywarce. Mycie w zmywarce dla wielu z nas to kluczowy aspekt wyboru porcelany, którą zamierzamy wykorzystać do codziennego użytku albo po prostu wolimy zaoszczędzić czas i umyć wszystko za jednym razem. Zwróć uwagę na informacje producenta odnośnie czyszczenia konkretnej zastawy w zmywarce i sprawdź wzornictwo na poszczególnych elementach.

Warto wiedzieć, że złote zdobienia mogą zostać uszkodzone podczas zmywania, nie tylko w zmywarce, dlatego lepiej czyścić je ręcznie i wybierać na specjalne okazje, ponieważ częste mycie może szybko doprowadzić do wypłowienia wzorów. Dobierz odpowiedni kolor porcelany do swojego wnętrza lub postaw na klasykę koloru z oryginalnymi kształtami. Chcąc uniwersalnego zestawu, który będzie praktyczny i ponadczasowy, wybierz biel, która idealnie będzie kontrastować z napojami i daniami podanymi w naczyniach.

Nowoczesna porcelana – przegląd produktów

porcelana stołowa

Filiżanka do espresso Lovely, marki Lisbeth Dahl

Zastanawiasz się, gdzie możesz kupić nowoczesny zestaw porcelany? Szeroki asortyment produktów tego typu oferuje sklep z porcelaną Home and Passion. Wśród nich znajduje się holenderska marka PiP Studio, w której asortymencie znajduje się ręcznie zdobiona, wysokiej jakości porcelana. Szczególnej uwadze polecamy kolekcję Blushing Birds, a jest ona przepełniona oryginalnymi motywami ptaków i intensywnymi kolorami. Kolejną ciekawą propozycją jest kolekcja naczyń od Lisbeth Dahl, w której króluje różnorodność kształtów i kolorów w połączeniu z wysokiej jakości porcelaną. Tu również na wyróżnienie zasługuje kolekcja Bowie o cukierkowym charakterze i motywie przewodnim w postaci niebieskiej kokardki.

Nowoczesna porcelana rządzi się swoimi prawami. Możesz całość zastawu wybrać w jednym stylu lub dowolnie miksować ze sobą różne elementy. Talerze, miski, filiżanki porcelanowe to bogactwo różnych stylów, dlatego warto sprawdzić ofertę sklepu, by wybrać idealny zestaw dla siebie.