Jadalnia Modern. Fot. Paged

Najnowsze kolekcje mebli do jadalni firmy Paged wyróżniają się mistrzowską obróbką drewna. Wykonane ze starannie wyselekcjonowanych gatunków litego drewna i naturalnych fornirów meble mają ręczne wykończenia, które wydobywają naturalną urodę drewna. 

W kolekcji mebli Modern pierwotna, niemal naturalna faktura dębowego forniru została uzyskana w procesie szczotkowania. Powierzchnia jest matowa i wyczuwalna pod palcami, a rysunek słojów wyraźnie zaznaczony. Z ręcznie obrobionym drewnem kontrastują błyszczące białe powierzchnie, które podkreślają geometryczne linie mebli.

piękno drewna w jadalni

Kolekcja Ontario. Fot. Paged

Kolekcja Ontario. Fot. Paged

Kolekcja Ontario. Fot. Paged

W zestawie Ontario na pierwszy plan wysuwa się kolor dębowego forniru w odcieniu gold. Został on wydobyty dzięki olejom, które głęboko wniknęły w powierzchnię surowego drewna. Ta tradycyjna, ręczna technika przeżywa dziś prawdziwy renesans. Doskonale sprawdza się jako przełamanie oszczędnych form nowoczesnych mebli.

Olejowane są również meble do jadalni Natur. Dąb sękaty w naturalnym kolorze zyskał dzięki temu satynową fakturę, a słoje stały się jedynie delikatnie zaznaczone. Dla urozmaicenia i zdynamizowania mebli na ich frontach zastosowano wstawki z łupkowanego dębu. Ich mocno żłobiona powierzchnia efektownie załamuje światło.

piękno drewna w jadalni

Kolekcja Natur. Fot. Paged

Z tego powodu łupek pojawia się na ściankach podświetlanych witryn mebli z linii New York. W tej kolekcji połączone zostały aż trzy faktury: gładkie i błyszczące w kolorze toffi (szkło na blacie, okleina na frontach) z matowym dębem wędzonym oraz detalami z łupka w witrynach.

piękno drewna w jadalni

Jadalnia New York. Fot. Paged