Płytki do salonu to ostatnimi czasy bardzo modne rozwiązanie, które z jednej strony ma uchodzić za bardzo praktyczne, a z drugiej strony niewątpliwie jest bardzo estetyczne aranżacyjnie. Jak wybrać odpowiednią podłogę do swojego salonu? Na co powinniśmy być przygotowani decydując się na płytki ceramiczne?

Płytki ceramiczne – pomysły na praktyczną podłogę

Płytki w salonie

Fot. Appiani

Płytki ceramiczne dobrane we właściwy sposób do całej aranżacji wnętrza bez wątpienia będą jego ozdobą. Jako że płytki podłogowe do salonu stosuje się stosunkowo od niedawna, to niewiele osób zdaje sobie sprawę jakie są plusy i minusy posiadania takowej podłogi.

Przede wszystkim płytki, to materiał który będzie odporny na wiele czynników przez długie lata. Zatem decydując się na płytki ceramiczne do salonu musimy mieć świadomość, że przez najbliższe kilka lat aranżacja tego pomieszczenia najprawdopodobniej będzie mogła się zmienić tylko dzięki wymianie odpowiednich dodatków. Zrywanie płytek to zbyt duża operacja i niewiele osób decyduje się na tego typu remonty zbyt często.

Praktyczna podłoga do salonu to przede wszystkim podłoga, którą w łatwy sposób będziemy w stanie utrzymać w czystości. Płytki gwarantują nam ten komfort. Utrzymacie płytek w czystości zajmuje niewiele czasu, w porównaniu do równie popularnych wciąż dywanów. Dywan bez wątpienia jest siedliskiem kurzu i wszelkiej maści roztoczy. Płytki to doskonała alternatywa dla osób które lubią mieć porządek, jednocześnie nie poświęcając porządkom zbyt wiele czasu. Odkurzanie i przetarcie mopem raz na jakiś czas – tak naprawdę w zależności od potrzeb – w zupełności wystarcza.

Klasa ścieralności płytek, to kolejna bardzo istotna kwestia którą powinniśmy brać pod uwagę decydując się na zakup płytek do salonu. Czym wyższa klasa, tym lepiej. Oznacza to bowiem, że dany materiał ma większą tolerancję na intensywne użytkowanie.

Płytki podłogowe – jak dokonać właściwego wyboru?

Płytki w salonie

Fot. Appiani

Płytki podłogowe mogą być stosowane w różnych pomieszczeniach. Jako, że teraz bardzo popularnym rozwiązaniem w nowoczesnym budownictwie jest stosowanie ogrzewania podłogowego, to też pomieszczenia do których ludzie decydują się ów płytki wprowadzić jest zdecydowanie więcej. Płytki w salonie, czy sypialni, to teraz nic nadzwyczajnego.

Pamiętajmy jednak, że wzornictwo to jedna strona medalu, a praktyczna część użytkowania płytek to kolejna kwestia. Jasne płytki optycznie powiększą pomieszczenie, ciemne mogą nieco stonować i przytłoczyć, kolorowe z kolei sprawią, że zgubią się w nim inne elementy wystroju.

Właściwy wybór płytek i dokładne przeanalizowanie kwestii związanych z utrzymaniem danego pomieszczenia w czystości to podstawa.

Płytki podłogowe do salonu – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Oferta płytek podłogowych jest na ten moment bardzo rozbudowana w związku z czym nie jest łatwo się zdecydować. Jednak czym więcej wzorów zobaczymy na własne oczy, tym będziemy mieli większą świadomość tego co nam się podoba i łatwiej będzie nam podjąć decyzję z którymi płytkami zdecydujemy się związać na najbliższe lata.

Bogatą ofertę w tym zakresie posiada firma http://www.paste-group.pl/. Na ich stronie internetowej można znaleźć różnorodne produkty w bardzo ciekawych aranżacjach, które z pewnością przypadną do gustu nawet najwybredniejszym osobom decydującym się na remont.

Płytki w salonie

Fot. Ceramika Fioranese