Fot.  Kärcher

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów pomp do różnorodnych zastosowań: nawadniania ogrodów, zaopatrywania domów w wodę czy wypompowywania dużej ilości wody. W sytuacjach wymagających przepompowywania dużych ilości wody, za pomocą odpowiednio długiego węża można przetransportować wodę w dowolne miejsce przy użyciu pomp zanurzeniowych do wody czystej czy też do wody brudnej.

Latem każdego właściciela domu czeka dużo prac porządkowych i ogrodowych. Gdy na skutek podtopień spowodowanych ulewnymi deszczami zostanie zalana piwnica czy też garaż, praktycznie sięgnąć jest po pompy zanurzeniowe. Podobnie do prac w ogrodzie przy czyszczeniu lub opróżnianiu wody z basenu, sadzawki czy też oczka wodnego jak również w sytuacjach awaryjnych np. gdy z pralki wyleje się woda lub pęknie rura, pompy zanurzeniowe do brudnej wody okazują się przydatnym pomocnikiem w usuwaniu szkód.

Pompy zanurzeniowych do wody brudnej

Na rynku znajdują się modele pomp zanurzeniowych do wody brudnej o zróżnicowanym poziomie wydatku tłoczenia np. od 5000 nawet do 18000 l/h. Urządzenia mogą przepompowywać wodę zawierającą zanieczyszczenia o średnicy nawet do 20, 25 lub 30 mm. By utrzymywać urządzenia w dobrym stanie, i chronić przed zablokowaniem wirnika przez obecne w wodzie duże zanieczyszczenia np. gałązki czy liście, pompy często wyposażone są w stalowe filtry. Pompy wyłączają się dzięki pływakom lub elektronicznym czujnikom, co powoduje, że nie wymagają nadzoru podczas pracy. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technicznym, urządzenia ogrodowe do brudnej wody są idealnie skonstruowane do wszelkich prac ogrodniczych i porządkowych wokół domu.

SDP 14000 Level Sensor oraz SDP 18000 Level Sensor to największe i najlepiej wyposażone modele wśród pomp do brudnej wody w ofercie Kärcher. W ciągu godziny mogą przepompować nawet do 18000 litrów wody. Jako jedyne dysponują elektronicznymi czujnikami, które pozwalają dowolnie zdefiniować poziom wody, przy którym urządzenia automatycznie włączają się lub wyłączają. Dodatkowo model SDP 18000 posiada stalowy filtr, który zatrzymuje znajdujące się w wodzie większe zanieczyszczenia takie jak gałązki czy liście. Z kolei pompy o mniejszej mocy silnika (SDP 5000, SDP 7000, SDP 9500) wyposażone są w pływaki, dzięki którym wyłączają się samodzielnie przy dowolnie zdefiniowanym lub minimalnym poziomie. Urządzenia dzięki uchwytom relingowym łatwo jest przenosić, gwarantując tym samym możliwość swobodnego uchwycenia pompy z każdej strony.