Fot. MOL

Po zimie wszyscy jesteśmy spragnieni słońca i na razie cieszymy się z tego, że wpadające przez okna lub drzwi tarasowe słońce ogrzewa nam wnętrze domu. Za kilka miesięcy to samo zjawisko może jednak stać się powodem utrapienia, dlatego już dziś warto zastanowić się nad montażem markiz.

Dwa, eleganckie i wyjątkowo praktyczne modele markiz pojawiły się np. w tegorocznej ofercie firmy MOL. Firma zaprezentowała nowe markizy na Międzynarodowych Tragach Poznańskich BUDMA 2014.

Praktyczne_markizy_MOL_FUTURAMarkiza FUTURA charakteryzuje się, nowoczesnym designem, dzięki któremu zdobyła nagrodę w jednym z największych konkursów wzornictwa na świecie „Red dot design award”. Jest to jedyna markiza w Polsce, która występuje w II klasie odporności na wiatr przy szerokości do 6 m.

Oferta standardowa firmy MOL obejmuje napęd ręczny, możliwość montażu na ścianie lub pod sufitem, falbanę oraz tkaninę z kolekcji brązowej. Za dopłatą oferowany jest ponadto napęd elektryczny, podpory belki frontowej oraz tkaniny z kolekcji srebrnej i złotej.

Praktyczne_markizy_MOL_TRENDyZ kolei model TRENDy to nowoczesna markiza w kasecie, z tkaniną o maksymalnych wymiarach 700 x 350 cm. Pełna kaseta chroni zarówno tkaninę jak i ramiona. Oryginalne wstawki drewnopodobne lub w kolorze kasety sprawiają, że doskonale pasuje do każdego stylu tarasu. To najszersza markiza w pełnej kasecie dostępna na rynku. Model ten jest oferowany wyłącznie z napędem elektrycznym.