Artykuł sponsorowany

W domu ciągle bałagan i brak miejsca na nowe rzeczy? Czas na sezonowe porządki! Skoro już zabieramy się za wyrzucanie starych przedmiotów, pakowanie tych, które będą potrzebne dopiero po nowym roku, trzeba się wyposażyć w kilka pomocnych artykułów. Dzięki nim, pakowanie, porządkowanie i przechowywanie, będzie jeszcze łatwiejsze!

Zabezpieczenie to podstawa

Ubrania nie powinny być narażone na kurz, wilgoć i zabrudzenia. Szkliwo, naczynia i inne elementy pamiątkowych zastaw, a także sztućce, wymagają przechowywania w taki sposób, by nie uległy uszkodzeniom. Dekoracje, zabawki, obrazy – można by tak wymieniać bez końca. Każdy artykuł, który chcemy upchnąć na strychu, w piwnicy bądź w garażu, potrzebuje odpowiedniego zabezpieczenia. Co się przyda?

Folia bąbelkowa – prosto, tanio, a jednak niezwykle skutecznie. Arkusze folii pełne pęcherzyków wypełnionych powietrzem, amortyzują wstrząsy. Ponadto taka folia jest lekka i transparentna, dlatego doskonale nadaje się do zabezpieczenia praktycznie dowolnych artykułów. Można ją układać pomiędzy naczyniami, by się nie potłukły. Sprawdza się do zabezpieczania sztućców i ostrych akcesoriów, a także narzędzi. Chroni zabawki, dekoracje i ulubione pamiątki.

Zabezpieczone folią bąbelkową rzeczy, wystarczy umieścić w kartonach, a następnie na półkach czy w szafkach. Gdy przyjdzie potrzeba, by ugościć rodzinę przy eleganckiej zastawie stołowej przeznaczonej na specjalne okazje, jej odpakowywanie nie przyniesie rozczarowania. Wszystko będzie w stanie nienaruszonym!

Folia bąbelkowa, do zakupienia w E-hurtownia-opakowan.pl, jest niedroga, wydajna i bardzo prosta w zastosowaniu. Poza tym nadaje się do wielokrotnego użytku, o ile jej pęcherzyki nie zostaną przebite. To właśnie w tych niewielkich rozmiarów bąbelkach tkwi cały sekret.

Kartony, ale jakie?

Tekturowe pudełka to podstawa porządkowania i przechowywania. Jeśli mają służyć do poradzenia sobie z bałaganem w pomieszczeniach użytkowanych na co dzień, warto wybrać te ozdobne – kolorowe lub we wzory. Będą dalej funkcjonalne, ale nie spowodują, że oryginalna aranżacja straci na swoim uroku.

Kupowanie nowych kartonów – czy to w ogóle ma sens? Zdecydowanie! Oczywiście, możemy skorzystać z pudełek, które zostały po butach, zabawkach lub sprzęcie elektronicznym. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że nabywając nowe kartony tekturowe, można je dopasować wielkością i zastosowanym rodzajem tektury, do przechowywanych artykułów.

Delikatne rzeczy można umieszczać w pudełkach większych rozmiarów, ponieważ całość będzie stosunkowo lekka. Poza tym warto postawić na kartony z cieńszej tektury. Dużej wytrzymałości wymagają za to opakowania, w których swoje miejsce znajdą ciężkie i niewymiarowe rzeczy. Tutaj liczy się rodzaj tektury służącej do wykonania danego pudełka. Korzystając tylko z tych opakowań, które zostały po już zakupionych towarach, trudno liczyć na ich odpowiednią jakość i wytrzymałość.

Taśma pakowa z nadrukiem

Z taśm pakowych z nadrukiem korzystają przede wszystkim firmy, które dostarczają klientom zamówione towary. To sposób nie tylko na zabezpieczenie paczki, ale i dodatkowa forma reklamy. Jeśli pozwalają na to fundusze, użytkownicy indywidualni także skorzystają na taśmach z nadrukiem. Dzięki nim będą wiedzieć, w którym kartonie, co zostało umieszczone. Późniejsze odnajdywanie niezbędnych artykułów, będzie dziecinnie proste!

Powyższe wskazówki są proste do zastosowania, a wymienione akcesoria powinny zagościć w rękach każdego, kto jest na etapie sezonowych porządków.