Artykuł sponsorowany

Jeszcze do niedawna obecność sztucznych kwiatów w domu przyprawiała o potężną dawkę kiczu i tandety. Dziś wiele się zmieniło w tym temacie. I nie chodzi wyłącznie o jakość wykonania tychże dekoracji (która nie ma porównania ze swoimi pierwotnymi odpowiedniczkami), ale również o ich sposób postrzegania.

Sztuczne kwiaty nie tylko wiernie odzwierciedlają wygląd prawdziwych, wyróżnia je niezwykła precyzja wykonania, dzięki czemu stanowią idealną dekorację – zarówno domu, sali czy stołu. Stanowią chętnie wybierany dodatek urozmaicający wygląd wielu kompozycji florystycznych i stroików, a także kartek okolicznościowych wykonywanych w technice scrapbookingu czy cardmakingu. W jaki sposób wykorzystać ich potencjał?

Sztuczne kwiaty wracają do łask!

Po erze zapomnienia, sztuczne kwiaty, takie jak https://www.creativehobby.pl/pol_m_florystyka_sztuczne-kwiaty-441.html  na nowo zaczynają wychodzić z cienia. Cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko tych klientów, którzy z braku czasu i ciągłego zabiegania nie mogą pozwolić sobie na pielęgnację żywych kwiatów, ale również tych, którzy cenią trwałe i estetyczne dodatki. Hortensje, róże, margaretki, chryzantemy, frezje, gerbery czy jednocześnie kojarzące się wielu osobom z okresem świąt Bożego Narodzenia gwiazdy betlejemskie – to tylko niewielki procent asortymentu, jakim współcześnie darzą nas producenci i sprzedawcy sztucznych kwiatów. Dostępne w różnych formach – pojedynczych roślin ozdobnych i gałązek do samodzielnej kompozycji lub gotowych bukietów. Wszystko po to, aby każdy klient mógł bez problemu odnaleźć dla siebie propozycję najlepiej obrazującą jego własne oczekiwania.

Do czego wykorzystać sztuczne kwiaty?

Możliwości na ich zastosowanie jest nieskończenie wiele. I jedynym ogranicznikiem w tym zakresie jest własna wyobraźnia. W zależności od indywidualnych preferencji i posiadanych umiejętności, sztuczne kwiaty mogą posłużyć do wykonania ładnej kompozycji na parapet czy komodę, udekorują weselny stół lub salę, a miłośnikom kreatywnych projektów pomogą wykonać efektowne kartki okolicznościowe, zaproszenia, karnety czy albumy.

Do dekoracji domu…

Sztuczne kwiaty jako ozdoba mieszkania? Czemu nie? Za sprawą wysokiej jakości wykonania i pieczołowitego odzwierciedlenia szczegółów, stanowią urokliwą dekorację, która w niczym nie przypomina tej, jaką w latach 90. znaleźć można było w niemal wszystkich domach. Doskonale sprawdzą się jako efektowna ozdoba na stoliku kawowym, parapecie i komodzie w salonie, wzbogacając całą aranżację o atrakcyjny dodatek.

… i sali

Dekoracje ze sztucznych kwiatów są chętnie wybierane do ozdabiania sal weselnych i bankietowych. Przemawia za tym nie tylko wyjątkowa i nie współmierna z żywymi kwiatami trwałość, ale również przystępna cena zakupu. Umieszczone w szklanych naczyniach wypełnionych wodą posłużą jako pływające ozdoby – zwłaszcza w towarzystwie świeczek. Natomiast usiane główkami sztucznych kwiatów doskonale sprawdzą się w roli modnej ścianki.