Artykuł sponsorowany

Już od dziecka wpajano nam, byśmy uważali w toaletach publicznych, w których niestety stan higieny jest czasem druzgocący. Tym bardziej teraz, kiedy jest ryzyko zarażenia się koronawirusem bardzo musimy na siebie uważać.

Wyposażenie toalet publicznych

Żyjemy w czasach w których powinno się przykładać dużą wagę do higieny, a wyposażenie toalet publicznych pozostawia wiele do życzenia. Dziwi ten fakt, jako, że wystarczy zajrzeć do sklepu Statcon, aby móc się we wszystko zaopatrzyć. Co powinno znaleźć się na wyposażeniu toalety publicznej? Z pewnością dozownik automatyczny na płyn lub żel dezynfekujący. Takie urządzenia posiadają sensory, które umieszczane są w dolnej części dozownika, tak by nie było potrzeby dotykania go podczas dozowania płynu lub żelu. Dozowniki manualne wybierane są na ogół przez ich niższą cenę i małą awaryjność, tym niemniej rekomendowane są aktualnie dozowniki automatyczne. W toaletach domowych, publicznych nieodzowne są kosze na śmieci ze stali nierdzewnej, które świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach narażonych na kontakt z wodą i wilgocią. Jeśli chodzi o fakt wycierania rąk po umyciu, to mamy dwa rozwiązania – podajniki na ręczniki papierowe oraz suszarki na fotokomórkę. Podajniki na ręczniki papierowe w momencie ich kupna to niewysoki nakład pieniężny, trzeba jednak pamiętać, że ich uzupełnianie generuje wysokie koszty, a raz wydana kwota na suszarkę pozwoli nam na jej używanie przez długie lata. Zapłacimy za zużycie energii, ale mamy możliwość dopasowania urządzenia o odpowiedniej mocy, czasie suszenia oraz emitowanego poziomu hałasu. Na wyposażeniu toalet należałoby mieć profesjonalne wózki serwisowe do sprzątania, to niezbędne wyposażenie każdego obiektu w szkołach, hotelach, przychodniach, szpitalach etc.

Profesjonalna chemia

Chemia profesjonalna w toaletach publicznych to kolejny wydatek, na który jej właściciel jest narażony. Niestety bez chemii nie da się umyć rąk, nie sposób również posprzątać toalety czy łazienki. Firma Statchem oferuje profesjonalne środki czystości pochodzące od najlepszych producentów na naszym rynku. Używanie chemii jest zasadniczo wymagane, nie tylko w miejscach użyteczności publicznej, ale i w domach.  Sam zakup przez internet również jest bezpieczniejszy i wygodniejszy od kupowania w sklepach stacjonarnych. Przy okazji zakupu środków czystości do toalet publicznych, możemy zrobić zakupy do domu. Firma Statchem nastawiona jest bowiem na klienta biznesowego oraz indywidualnego.

Pandemia wymusza na nas zachowania, które dobrze byłoby pielęgnować w przyszłości. Dzięki higienie oraz reżimowi sanitarnemu, jaki dziś stosujemy, możemy nie tylko pomóc w opanowaniu pandemii, ale również nie pozwalać na rozprzestrzenianie się wielu chorób, w tym chorób brudnych rąk.