Choć uchwyty meblowe i nogi do stołów to detale, są niezwykle ważnym elementem dekoracyjnym. Gdy kupujemy gotowy mebel, nie zwracamy na te akcesoria meblowe uwagi. Jednak w sytuacji, kiedy musimy je z różnych powodów wymienić, okazuje się, że ich kolor, kształt i styl mają ogromne znaczenie dla ogólnego wyglądu mebla. Dlaczego? Bo wbrew pozorom, źle dobrane bardzo rzucają się w oczy i sprawiają, że komoda czy szafa prezentują się mało elegancko.

Akcesoria meblowe dopasowane do stylu wnętrza

Każdy ma swoją wizję aranżacji wnętrza. Jedni wolą styl rustykalny, inni skandynawski. Aby jednak wszystko miało przysłowiowe „ręce i nogi”, również akcesoria meblowe powinny pasować do konkretnego stylu. W sklepie Art-Meb znajdziesz duży wybór zarówno uchwytów meblowych, jak i nóg do mebli, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Jeśli urządzasz dom w stylu industrialnym postaw na metalowe i czarne nogi meblowe. A może wolisz coś bardziej przytulnego? Uchwyt meblowy również może ocieplić wnętrze. Wybierz model w kolorze pudrowego różu lub w innym pastelowym odcieniu, który będzie pasował do prowansalskich wnętrz, a także aranżacji w stylu art deco.

Jakie uchwyty meblowe wybrać – nowoczesne czy klasyczne?

Wybór uchwytu meblowego to w dużej mierze rzecz gustu. Jednak jeśli ma pasować do reszty pokoju, warto przemyśleć jego wybór. Trudno sobie wyobrazić czarne albo mosiężne uchwyty meblowe w pokoju dziecięcym lub sypialni urządzonej w stylu klasycznym. Nowoczesne modele sprawdzą się praktycznie wszędzie, natomiast antyczne tylko w aranżacjach stylizowanych na klasyczne lub wnętrzach w stylu retro. W sklepie znajdziesz wiele uniwersalnych uchwytów meblowych, które dopasują się do biurka lub kredensu i podkreślą jego niepowtarzalny charakter.

Materiał ma znaczenie

Zarówno nogi meblowe, jak i uchwyty meblowe muszą być wykonane z solidnych materiałów, które zapewnią nie tylko estetyczny wygląd, ale również wytrzymałość na lata. Nogi do mebli są produkowane najczęściej ze stali. Jest to oczywiście podyktowane względami praktycznymi. W końcu nogi do stołów podtrzymują niemały ciężar i są cały czas widoczne. Uchwyty meblowe natomiast – co rusz dotykane – są narażone na ścieranie i inne urazy mechaniczne. Z tego powodu muszą być odpowiednio zabezpieczone. Popularne są modele z drewna lub ze stopu cynku aluminium z powłoką galwaniczną. Mogą mieć rozmaite kolory i kształty, dzięki czemu odnajdą się w każdym wnętrzu.

Wybieramy nogi meblowe

W komodzie czy szafce nie tylko uchwyt meblowy ma znaczenie. Nie bez powodu mówi się przecież, że „diabeł tkwi w szczegółach”. Ważne są więc również inne akcesoria meblowe, w tym zaślepki, zawiasy oraz nogi do mebli. Gdy chcemy je wymienić na nowe, warto przemyśleć ich styl, kształt, kolor i materiał wykonania. Dużo zależy od tego, jaki co będzie na nich stało i jak bardzo będą widoczne. Modele dostępne w sklepie Art-Meb zapewniają stabilne oparcie, a wygodne mocowania ułatwiają montaż. Nogi do stołów pozwalają stworzyć naprawdę oryginalną aranżację, a dopasowane do uchwytów meblowych wpływają na estetyczne wykończenie wnętrza.