Jeszcze kilka lat temu, w sklepach można było spotkać zaledwie kilka modeli donic. Jednak nie wyróżniały się one niczym szczególnym. Obecnie na rynku dostępne jest znacznie więcej interesujących propozycji, dzięki którym można bez większego problemu urozmaicić swoje otoczenie.

Warto wiedzieć, czym kierować się podczas zakupu takich produktów jak donice ogrodowe. W ten sposób o wiele łatwiej będzie zaaranżować azyl i miejsce, w którym będziecie mogli odpoczywać po ciężkim i męczącym dniu pracy.

Zajmiemy się takimi kwestiami jak kolorystyka, kształt, masywność i przede wszystkim wykonanie. W ofercie dystrybutorów i producentów można znaleźć masę ciekawego wyposażenia, pozwalające na budowę wspaniałych, a nawet magicznych ogrodów, tarasów lub balkonów. Pamiętajcie, że piękne donice ogrodowe często można wykorzystywać w dużej ilości miejsc – czasem nawet w pomieszczeniach, jeśli posiadacie bardzo duży obiekt.

Kwadraty? Nic nowego, chociaż nowoczesne

Od zawsze w sklepach można było znaleźć kwadratowe lub prostokątne donice ogrodowe. Nie zawsze były one atrakcyjną propozycją, gdyż czasem wystarczy zmienić materiał, wielkość lub delikatnie podejść do kwestii kształtu i koloru, by efekt automatycznie był zaskakujący.

Niegdyś najwięcej produktów było wykonywanych z takich komponentów jak tworzywa sztuczne, plastik itp. Nie trzeba pewnie nikomu uzmysłowić, że nie tylko były one mało wytrzymałe, ale również nie charakteryzowały się wyjątkowym designem, który zaskakiwał wszystkich specjalistów od aranżacji ogrodów lub wnętrz. Gdy jednak grubość ściany donicy została zwiększona, automatycznie produkt stał się wizualnie masywniejszy. Po odrzuceniu błyszczących kolorów i postawienie na imitację betonu, wszystko staje się bardzo ciekawym dodatkiem, który doda charakteru do Twojego ogrodu.

Wysokie, szerokie i duże

Elegancki lub luksusowy asortyment nie musi być użytkowi, ani użyteczne, by był atrakcyjny. Doskonałym przykładem są bardzo wysokie donice ogrodowe, w których znajdują się niewielkie rośliny, które bez większego problemu mogłyby rozwijać się w mniejszych produktach.

Takie połączenia jednak rzucają się w oczy i wyglądają naprawdę ciekawie, dlatego są chętnie stosowane przez wszystkich specjalistów. Warto z pewnością zainteresować się takimi rozwiązaniami, jeśli posiadacie dużą przestrzeń, ponieważ wizualnie sprawicie, że będzie ona dużo przyjemniejsza i przytulna, nie tracąc rzeczywistego metrażu. Sami możecie się o tym przekonać, odwiedzając renomowane sklepy, w których znajdziecie wizualizacje.