Są różne pomysły na aranżowanie wnętrza. Jedni lubią surowy, prosty wystrój, inni rozstawiają po domu rośliny doniczkowe, ale jest tez grupa ludzi stawiających na sztukę. I trzeba przyznać, że jeden lub kilka obrazów umieszczonych w odpowiednich miejscach potrafi stworzyć naprawdę ciekawy efekt.

Obrazy nadają mieszkaniu charakter

Mieszkanie powinno mieć w sobie coś ze swoich właścicieli. Jakąś część, która oddaje ich styl. I właśnie w tym kontekście obrazy sprawdzają się wyśmienicie. Umieszczając na ścianie reprodukcję dzieła ulubionego artysty można jasno odwzorować preferencje estetyczne lokatorów. Sielskie obrazy w pastelowych barwach często są wybierane przez osoby spokojne. Te bardziej dynamiczne prędzej sięgną po reprodukcję „Krzyku” Muncha lub coś z kolekcji Boscha.

Nawiązanie do epoki

Dla wielu osób umieszczających w swoim mieszkaniu reprodukcje obrazów dawnych mistrzów ważne jest również to, że pozwalają one „poczuć” epokę, w której żyli malarze. Niektórzy ludzie po prostu lubią estetykę w stylu konkretnego okresu historycznego, a obrazy potrafią pobudzić wyobraźnię w tym kierunku – zwłaszcza jeśli nawiązania historyczne zostaną uwzględnione również w pozostałych elementach aranżacji wnętrz.

Pasja

Bywa, że ktoś szczególnie ceni konkretnego malarza. Zakup choć jednego obrazu w oryginale kosztowałby majątek, więc mało kto może sobie na to pozwolić. Tymczasem sięgając po reprodukcje można sobie pozwolić na znacznie więcej, a ograniczeniem staje się nie cena, lecz powierzchnia ścian w mieszkaniu.

Prestiż

Po reprodukcje dzieł wielkich malarzy sięga się również w przypadku urządzania gabinetów firmowych. Umieszczone w takich miejscach nadają im powagi i pewnego statusu, a to w jakiś sposób wpływa na odbiór firmy.

Oczywiście aby uzyskać taki efekt trzeba nie tylko wybrać odpowiedni obraz, ale też skorzystać z dość dużego formatu. Jednak warto, bo wbrew wszelkim pozorom odbiór wizualny firmy może wpłynąć na sposób jej traktowania przez kontrahentów – zgodnie z psychologiczną zasada „pierwszego wrażenia”.

Obrazy, i to nie tylko reprodukcje możecie zakupić w sklepie internetowym FOTEKS – oferującym wydruki z bazy ponad 25 mln obrazów.

reprodukcje