Aranżując pokój dzienny – wnętrze, w którym w zasadzie dzieje się najwięcej, i które ma pełnić m.in. funkcję reprezentacyjną – stawiamy przede wszystkim na design i na funkcjonalność. Jeśli i Ty poszukujesz oryginalnych rozwiązań, które będą efektownie się prezentować, a zarazem zapewniać maksimum wygody niezależnie od okoliczności, polecamy wyposażyć salon w narożnik. Obszerny, tapicerowany, najlepiej z funkcją spania. Dlaczego właśnie taki? Mamy dla Ciebie kilka argumentów. Z pewnością Cię przekonają.

Narożnik- świetna alternatywa dla sofy i kanapy

Zacznijmy od tego, że narożnik to doskonała alternatywa dla sofy, kanapy, czy wersalki. Jest przestronny, zatem to mebel bardziej rodzinny. Dodatkowo, jeśli nasz salon często odwiedzają goście, problem braku przestrzeni do wspólnego spędzania czasu bezpowrotnie znika. Tego typu wyposażenie pokoju dziennego to nie tylko szansa na miłe spotkania w komfortowych warunkach, ale także na bardzo wygodny rodziny wypoczynek. Narożnik dostarcza dodatkowo wielu możliwości aranżacyjnych, a jeśli zdecydujemy się na wariant modułowy możemy dowolnie komponować wyposażenie wypoczynkowe łącząc z dodatkowymi pufami, podnóżkami, czy dostawkami. Także w sytuacji, gdy nie dysponujemy zbyt dużym metrażem. Modułowość narożników sprawia, że bardzo łatwo dopasować je do wymogów konkretnego wnętrza.

W tej kategorii z pewnością na szczególną uwagę zasługują meble tapicerowane. Kolor, faktura, szew tapicerki potrafią odmienić wnętrze lub nadać mu wyjątkowy charakter. Narożnik z reguły zostaje postawiony w centralnym miejscu salonu, dlatego to prosty sposób, aby wprowadzić w przestrzeń element dekoracyjny i funkcjonalny zarazem.

Na koniec nieco o funkcjonalności narożników. Tego typu wyposażenie spełnia wiele ról, m.in wypoczynkową, dekoracyjną, czy dzielącą przestrzeń salonu na część dzienną / roboczą/ a nawet biurową oraz na część przeznaczona na relaks i popołudniowo – wieczorny chill out. Jeśli zdecydujemy się dodatkowo na narożnik z funkcja spania, wachlarz możliwości użytkowania wyposażenia stanie się dla nas jeszcze szerszy.

Funkcja spania i dodatkowe miejsce do przechowywania pościeli

Narożnik z funkcją spania większość nas kojarzy właśnie z funkcją spania. Jednak okazuje się, że nowoczesne wyposażenie tego typu to również szalenie praktyczna funkcja przechowywania, np. pościeli, poduszek, czy dodatkowych koców. W tym przypadku mebel ułatwia utrzymanie ładu i porządku, a przy tym pozwala zaoszczędzić nieco przestrzeni – przechowywanie jest tutaj niezauważalne i nie zabiera dodatkowego miejsca. Jeśli nasz salon znajduje się w niewielkim mieszkaniu, także typu studio, funkcja przechowywania będzie na pewno jednym z tych argumentów, które nas przekonają.

Nowoczesne wyposażenie zapewnia naprawdę wysoki komfort spania. Mimo iż to rozwiązanie wymagające składania / rozkładania, dysponujemy naprawdę wygodnym łóżkiem. W ten sposób pokój dzienny może wieczorem zamienić się w sypialnię bez uszczerbku na naszym komforcie.

Dopasowanie zagłówka i oparcia do indywidualnych potrzeb

Wybierając narożnik możemy sięgnąć po model z dodatkami, np. ruchomymi zagłówkami lub całymi oparciami. To jeszcze więcej wygody, którą można łatwo dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Po ciężkim dniu, gdy jedyne o czym marzymy to chwila relaksu, z pewnością docenimy takie rozwiązanie.

Design? Wybór modeli jest naprawdę szeroki. Warto jednak postawić na rozwiązania łączące klasykę i unikatowość. Dzięki temu zyskamy wyposażenie oryginalne i ponadczasowe zarazem. Z powodzeniem opierać się będzie kaprysom mody. Do renomowanych sklepów oferujących wysokiej jakości narożniki należy https://www.polipol-international.pl/pl/.