Artykuł sponsorowany

Każdy, kto staje przed zadaniem budowy lub remontu domu wie, jak trudno jest osiągnąć wymarzone rezultaty ekologii, oszczędności i ciepła. Materiały budowlane są kosztowne, wiele rozwiązań jest dedykowanych określonemu typowi budownictwa i nie wszystko da się zrobić tak łatwo i szybko, jakbyśmy tego chcieli. Na szczęście istnieje ocieplenie natryskowe, które jest zarówno oszczędne, jak i daje super efekty.

Ocieplenie pianką, czyli co?

Ocieplenie domu to jedna z najważniejszych kwestii dotyczących wykończenia domu. Dobrze ocieplony i zaizolowany budynek jest gwarantem tego, że ciepło nie będzie uciekało z domu, a co za tym idzie, nie będą uciekały także pieniądze. W przypadku pianki dostajemy także hydroizolację, czyli zabezpieczenie przed wilgocią. Dzięki temu nie musimy obawiać się pleśni ani wilgoi zalegającej w domu. Ale czym jest pianka? Otóż jest to surowiec, który jest w formie płynu, jednak w momencie montażu zamienia się ona w piankę, która po krótkiej chwili zastyga do ciała stałego. Dzięki temu możliwe jest przedostanie się do najmniejszych zakamarków, które mogą być bardzo trudne do ocieplenia innymi metodami.

Czy ocieplenie natryskowe jest drogie?

Ocieplenie pianką jest droższe, niż ocieplanie np. wełną jednak jest dużo wydajniejsze i gwarantuje lepsze właściwości. Przede wszystkim warto zaznaczy, że kupno, pomimo iż sam w sobie surowiec jest droższy dużo mniej go potrzeba do ocieplenia całego dachu, niż surowca, który jest tańszy. Dlatego tak naprawdę to zależy od typu budynku i jego powierzchni. Co ważne, ocieplenie natryskowe stosowane jest głównie na dachach i przy fundamentach, jest tak dlatego, że pianka może nie mieć właściwej przyczepności do powierzchni pionowych. Zatem wybór dobrego i właściwego surowca powinien także w tej kwestii być rozpatrywany.

Dlaczego jest to jedno z najlepszych rozwiązań?

Ocieplenia natryskowe to sposób ocieplenia i hydroizolacji, który gwarantuje najlepsze wyniki. Jest to sposób stosunkowo nowy, jednak od razu zyskał rzesze wiernych „wyznawców” głównie dlatego, że jego użycie jest szybkie, łatwe i czas poświęcony na aplikacje pianki jest nieporównanie krótszy niż czas poświęcony na ocieplenia z użyciem wełny mineralnej. Pianka dodatkowo sama w sobie stanowi hydroizolację, zatem nie ma konieczności stosowania dodatkowych sposobów na zapobieganie wilgoci. Dlatego tak dobrze sprawdza się w przypadku izolacji właśnie fundamentów, które często mają problemy z zatrzymywaniem wilgoci i przepuszczaniem jej.