Artykuł sponsorowany

Czy spotkała was kiedyś nieprzyjemna sytuacja, jaką jest zalanie mieszkania fekaliami? Jeśli tak, to doskonale zdajesz sobie sprawę, ile problemów w związku z czyszczeniem po wybiciu kanalizacji należy rozwiązać.

Fekalia zawierają w sobie nie tylko odoroczynne substancje, ale również chorobotwórcze drobnoustroje. Awaryjna sytuacja sprawia, że nie wszyscy myślą w tym momencie logicznie i często najzwyczajniej wpadamy w panikę. Jak sobie poradzić z nieczystościami i czy konieczne jest wezwanie specjalistycznej firmy sprzątającej po fekaliach ? Przeczytajcie nasz artykuł i poznajcie odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące sprzątania po zalaniu w pomieszczeniach mieszkalnych, czy też w piwnicach.

Sprzątanie po zalaniu i usuwanie nieczystości

Być może,  zastanawiałeś się kiedyś, z czym tak właściwie wiąże się dezynfekcja mieszkania po zalaniu fekaliami? Otóż podstawowym i pierwszym elementem sprzątania po zalaniu we Wrcoławiu jest pozbycie się zniszczonych w zalaniu przedmiotów, a także usunięcie rozlanych na podłodze płynów i nieczystości. W zależności od ich ilości będziemy musieli wybrać odpowiednią strategię. Do wypompowywania nieczystości po zalaniu przeznaczone są specjalistyczne motopompy, które posiadają przepustowość do 10 metrów sześciennych na godzinę.  Czyszczenie po zalaniu fekaliami jest konieczne bez względu na to, czy do awarii doszło na terenie mieszkania w bloku, prywatnym domu, czy tez budynku firmy. Sprzątanie po zalaniu nieczystościami  to nie tylko usunięcie fizycznych zanieczyszczeń, ale również zlikwidowanie nieprzyjemnych zapachów. Na czym to właściwie polega?

Usuwanie zapachu po wybiciu szamba, czy dezynfekcja jest konieczna?

Zalane fekaliami pomieszczenie poddawane jest zabiegowi dezodoryzacji za pomocą generatorów ozonu o mocy 40 g/h. W ten sposób skutecznie usuwane są wszelkie toksyczne związki, a nie tylko maskowany jest zapach po wybiciu szamba lub kanalizacji. Tu można postawić jedno pytanie, czy smród po wybiciu szamba jest szkodliwy dla naszego zdrowia? Oczywiście, że tak, a to za prawą toksycznych oparów. Skuteczna dezynfekcja po zalaniu fekaliami, nie dość, że działa na odór unoszący się w powietrzu, to również odkaża skutecznie zalane pomieszczenie. Jedną z bardziej sprawdzonych metod dezynfekcji jest ozonowanie zalanego mieszkania. Ozon występuje w naszym środowisku, a po wykonanym zabiegu rozkłada się samoistnie, aż do bezpiecznej dla nas dawki.

Specjaliści firm sprzątających, świadczących usługi czyszczenia po zalaniach sprawdzają stężenie tego pierwiastka za pomocą profesjonalnego miernika ozonu. Warto wspomnieć, iż ze względów bezpieczeństwa podczas ozonowania zalanego pomieszczenia, technicy zabezpieczają swoje drogi oddechowe m.in. za pomocą masek ochronnych 3M. Dezynfekcja mieszkania po zalaniu fekaliami z pomocą ozonu jest stosowana nie tylko ze względu na aspekty związane z ekologią, ale też ze względu na niezwykłą skuteczność tego gazu. Naukowcy udowodnili, iż zabija ona niebezpieczne dla ludzkiego organizmu drobnoustroje, pozostawiając po wszystkim świeży zapach. Usuwanie zapachów po zalaniu, za pomocą generatorów ozonu, wydaje się jednym z lepszych pomysłów na zlikwidowanie skutków zalania.

Usuwanie fekaliów i innych zanieczyszczeń po zalaniu w domu

Wylane fekalia w naszym domu to bez wątpienia źródło wielu potencjalnych chorób. Czy wiesz, że w skład kału wchodzą groźne dla naszego zdrowia mikroorganizmy? Mogą się tam znajdować bakterie cholery lub groźnego duru brzusznego. Dlatego tak ważna jest dezynfekcja skażonego fekaliami pomieszczenia. Nie powinniśmy tego robić samodzielnie, ponieważ nikt z nas nie posiada do tego odpowiedniego sprzętu, czy też doświadczenia w doborze chemii do dezynfekcji. Do profesjonalnego odkażania po zalaniu winniśmy być zabezpieczeni za pomocą odpowiednich środków ochrony osobistej.

Na czym polega dezynfekcja po zalaniu?

Dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu to zabieg polegający na zabijaniu form wegetatywnych i przetrwalnikowych szkodliwych drobnoustrojów w zalanych lokalach. W przypadku ścieków mamy do czynienia z takimi mikroorganizmami jak np.: substancje toksyczne, metale ciężkie, czy też pałeczki okrężnicy. Pamiętajmy, że jeśli mamy do czynienia z dużą ilością zanieczyszczeń po wybiciu kanalizacji, powinniśmy zwrócić się o pomoc do profesjonalistów.

sprzątanie po zalaniu

Co zrobić po wybiciu kanalizacji, szamba?

Na początku powinniśmy zastanowić się, dlaczego tak właściwie doszło do wybicia szamba lub kanalizacji. Fachowcy z branży budowlanej, od dawana informują, iż najczęstszym powodem są zatkane rury kanalizacji, co świadczy o nieumiejętnym korzystaniu z infrastruktury oraz braku regularnego czyszczenia przewodów kanalizacyjnych. Dużym błędem jest również wrzucanie do ceramiki sanitarnej różnorodnych artykułów higienicznych np. bawełnianych podpasek. Do innych niedociągnięć zaliczyć można również złą przepustowość rur, czy niestaranne ich połączenia na etapie budowy obiektu. W skrajnych przypadkach, gdzie należy działać natychmiastowo, dużo osób decyduje się na wezwanie pogotowia kanalizacyjnego, działa ono, na trenie każdego miasta a czyszczenie z ich udziałem odbywa się za pomocą wysokiego ciśnienia. Ich zadaniem jest udrażnianie rur, usuwanie zatorów za pomocą pojazdów do asenizacji oczyszczają instalacje kanalizacyjne.

Kiedy wzywać firmę sprzątającą po zalaniach, a kiedy pogotowie kanalizacyjne?

Faktem jest, że pogotowie kanalizacyjne nie usuwa skutków zalania, tj. nieczystości po wybiciu szamba, fekaliów i nagromadzonych w powietrzu bakterii. W takich przypadkach warto wezwać specjalistyczne przedsiębiorstwo świadczące usługę dezynfekcji po wybyciu kanalizacji lub jedną z ogólnopolskich firm świadczących usługi czyszczenia po zalaniu. Nie dość, że mają oni odpowiednie kompetencje, to również adekwatne zaplecze sprzętowe w postaci motopomp do usuwania szlamu po wybiciu kanalizacji. Standardowo do wyposażenia tych firm należą m.in. pompy do odpompowywania brudnej wody, szorowarki, wysokiej jakości środki chemiczne oraz przemysłowe generatory ozonu o mocy nawet do 240 g/h. Każdy pracownik takiej firmy sprzątającej ma do dyspozycji środki ochrony osobistej, a na indywidualne zlecenie do klienta podstawiany jest kontener na odpady specjalne.

Osuszanie po zalaniu, jak wybrać sprawdzoną firmę?

Tak, jak już wspomnieliśmy, profesjonalne ekipy sprzątające mają wszelkie doświadczenie związane z osuszaniem mokrych ścian po zalaniu oraz dodatkowo ich personel ma unikalną wiedzę, jak skutecznie wykonać zabieg czyszczenia po wybiciu kanalizacji w stosunkowo krótkim czasie.  Technicy firm sprzątających po zalaniach, nie tylko pomagają w odpompowywaniu wody z zalanych budynków, ale również przeprowadzają skuteczną dezynfekcję skażonych nieczystościami pomieszczeń. Zalane fekaliami piwnice i mieszkania  to nie tylko groźne bakterie, ale również wirusy, grzyby i inne mikroorganizmy, które nam szkodzą. Często na miejscu okazuje się, że niezbędne jest przeprowadzenie odgrzybianie ściany po zalaniu łazienki lub piwnicy.

Nawet gdy samodzielnie usuniemy fekalia, to nie mamy pewności, że chorobotwórcze drobnoustroje zniknęły. Można wręcz stwierdzić, iż bakterie po zalaniu same nie znikną. Profesjonalne firmy sprzątające po zalaniach, które wykonują czyszczenie po zalaniu, są przygotowane nawet na poważne awarie polegające na zalaniu pomieszczeń piwnicznych na całym osiedlu. Dzieje się tak, np. podczas remontu sieci wodociągowej na miejskiej ulicy. W takich okolicznościach często dochodzi do uszkodzenia rury sieci rur kanalizacyjnych i mamy do czynienia z poważny zalaniem kilkudziesięciu pomieszczeń.

Jedna z ogólnopolskich placówek, firma sprzątająca po zalaniach Kastelnik, posiada całodobową infolinię telefoniczną, na którą można dzwonić o każdej porze dnia i nocy. Ich konsultanci przyjmują zgłoszenia na temat awarii związanych z zalaniami we wszystkich większych miastach kraju. Całodobowa pomoc świadczona jest na terenie miast takich jak: Warszawa, Poznań, Wrocław, Łódź, Opole, Częstochowa, Katowice, Kraków, Kielce, Rzeszów, Lublin. Jeśli szukasz pomocy, zamów profesjonalną ekipę sprzątająca. Cena usługi czyszczenia po zalaniu ustalana jest indywidualnie podczas bezpłatnej wyceny.