Fot. Hagsen

Większość z nas ma w domu kwiaty. Rośliny zdobią nasze otoczenie, wzbogacają przestrzeń, odprężają i dodają nam energii. Gdy chcemy wyjechać na nieco dłuższe ferie zwykle pojawia się jednak problem związany z ich podlewaniem. Od kłopotu mogą nas uwolnić doniczki samonawadniające marki Hagsen.

Doniczki_samonawadniajace_HAGSEN_3

Fot. Hagsen

Projektanci marki Hagsen, przystępując do tworzenia nowych produktów, najpierw obserwują prace towarzyszące uprawie roślin i badają możliwości zastosowania nowych technologii. Następnie wybierają te, które są proste i maksymalnie funkcjonalne. Dzięki temu powstają produkty, które pozwalają ułatwić pracę i cieszyć się jej efektami. Nietuzinkowe rozwiązania funkcjonalne idą w parze z nowoczesnym i atrakcyjnym wzornictwem.

Dzięki takiemu podejściu powstały doniczki samonawadniające Hagsen Parabole. Projektanci zauważyli, że nawadnianie to podstawa pielęgnacji roślin. Dzięki rozwiązaniom zastosowanym w doniczkach serii Parabole można bez obaw zapomnieć na kilka dni o tym obowiązku i np. wyjechać na urlop bez obaw, że odbije się to na kondycji roślin zostawionych bez opieki w naszym domu.

Doniczki samonawadniające – jak to działa?

Doniczki_samonawadniajace_Hagsen

Wskaźnik pozwalający kontrolować poziom wody w doniczce. Fot. Hagsen

Doniczki Parabole są wyposażone w system nawadniający, który zabezpiecza roślinę zarówno przed przesuszeniem jak i przelaniem. Na dnie doniczki znajduje się zbiornik z wodą, której poziom możemy kontrolować za pomocą wskaźnika. Wodę uzupełnia się przez specjalnie ukształtowany wlew w górnej części doniczki. Ziemia utrzymuje stałą wilgotność dzięki paskom włókniny, doprowadzającym do wnętrza doniczki wodę zmagazynowaną na jej dnie. Doniczki z serii Parabole mogą być stosowane z powodzeniem zarówno we wnętrzach jak i w ekspozycjach kwiatowych przed domem, ponieważ system samonawadniający został zaprojektowany w taki sposób, aby przez specjalne otwory w doniczkach odprowadzać nadmiar wody deszczowej, chroniąc w ten sposób rośliny przed przelaniem.

Doniczka-samonawadniajaca_Hagsen_2

Fot. Hagsen

Doniczki Hagsen Parabole są produkowane w różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarach. Dodatkowo klient może wybrać kolor ozdobnego paska. W ofercie znajdują się doniczki wolnostojące, balkonowe lub parapetowe, jak również takie, które z powodzeniem mogą stać na stole.