Artykuł sponsorowany

Drzwi zewnętrzne to pewnego rodzaju wizytówka domu, a jednocześnie strażnik jego bezpieczeństwa. Dużą popularnością cieszą się drzwi zewnętrze stalowe. Czym się cechują i jak należy o nie dbać, by służyły przez długie lata? Czy warto zainwestować w drzwi zewnętrze stalowe do swojego domu? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

Jakie zalety mają drzwi stalowe zewnętrzne?

Drzwi stalowe wyróżniają się przede wszystkim trwałością i solidnością wykonania. Tworzone są z blachy stalowej o dużej grubości, dzięki czemu są bardzo odporne na wszelkie mechaniczne uszkodzenia. Nie ulegają także deformacji nawet przy trudnych warunkach atmosferycznych czy wieloletnim użytkowaniu. Drzwi stalowe zewnętrzne są doskonałym izolatorem, dzięki czemu pomagają w utrzymaniu optymalnej temperatury wewnątrz budynku. Ponadto, stalowe drzwi zewnętrzne przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii, są więc odpowiednie do zastosowania w domach energooszczędnych. Często są wyposażone w dodatkowe elementy antywłamaniowe, dzięki czemu poziom ich bezpieczeństwa jest naprawdę wysoki. Dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, różnych konfiguracjach przeszkleń, stanowią prawdziwą ozdobę każdego domu. Atrakcyjna jest także ich cena, bo zazwyczaj drzwi stalowe są tańsze niż drzwi drewniane. Są też o wiele łatwiejsze do utrzymania w czystości i dobrej kondycji.

Drzwi zewnętrzne stalowe – jak utrzymać je w czystości?

Drzwi zewnętrzne stalowe są bardzo wytrzymałe i odporne, ale wymagają odpowiedniej konserwacji i regularnego czyszczenia. W przypadku stali konserwacja nie jest trudna i nie wymaga dużego nakładu finansowego. Podstawą jest zakup odpowiedniego środka czyszczącego, przeznaczonego do stali. Warto pamiętać, że stalowych drzwi nie należy czyścić środkiem do drewna, gdyż jego skład może zniszczyć powłokę stali. Opcjonalnie można także użyć szarego mydła lub detergentu uniwersalnego. Samo czyszczenie jest proste. Kurz i brud należy zetrzeć przy użyciu miękkiej ściereczki lub gąbki, a następnie całe drzwi należy przetrzeć zamoczoną w detergencie ściereczką. Nie należy zbyt intensywnie trzeć powierzchni drzwi, gdyż może to skutkować nieestetycznym odbarwieniami. Należy pamiętać, że czyszczenia wymaga nie tylko skrzydło drzwi, ale także okucia i zawiasy. Brud można łatwo usunąć przy użyciu zwykłego oleju, który dodatkowo zabezpieczy przed korozją. Zawiasy można dodatkowo nasmarować specjalnym środkiem, by zapobiegać ich skrzypieniu. Po umyciu, drzwi warto dokładnie wysuszyć, gdyż pozostawienie mokrej powierzchni może skutkować powstaniem zacieków i nieestetycznych plam. Lepiej im zapobiegać, a w tym celu wystarczy jedynie przetrzeć czyste już drzwi miękką suchą ściereczką.

Czy warto wybrać drzwi stalowe zewnętrzne?

Drzwi stalowe są znane ze swojej wytrzymałości i odporności na włamania. Są trudniejsze do sforsowania niż wiele innych rodzajów drzwi, co sprawia, że są atrakcyjne dla osób dbających o bezpieczeństwo. Stal jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na warunki atmosferyczne. Drzwi stalowe są odporne na korozję, deformacje i inne uszkodzenia związane z warunkami pogodowymi. Drzwi stalowe zewnętrzne dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, niektóre modele do złudzenia przypominają naturalne drewno. Poza tym, drzwi posiadają przeszklenia, które wpuszczają światło do wewnątrz budynku, powiększając optycznie wnętrze. Bez wątpienia, drzwi zewnętrzne stalowe to inwestycja na długie lata, która bardzo szybko się zwraca i zapewnia pełen komfort i bezpieczeństwo użytkowania.