Artykuł sponsorowany

Tradycyjne brodziki  i kabiny prysznicowe powoli tracą na popularności na rzecz nowoczesnych pryszniców typu walk-in. Tego typu model wymaga jednak innego rodzaju odpływu. Jaki odpływ i syfon wybrać do łazienki w nowoczesnym, eleganckim stylu?

Odpływ liniowy to część prysznica, która gwarantuje wygodną kąpiel oraz suchą podłogę w pozostałej części łazienki. Odpływ prysznicowy to dyskretny i elegancki wygląd, który świetnie wpisuje się w modną, minimalistyczną stylistykę. Podpowiadamy jakie odpływy liniowe będą idealne do eleganckiej łazienki, gdzie będą świetnie komponować się z płytkami.

Odpływy liniowe – jak wybrać?

Odpływ liniowy niski doskonale pasuje do prysznica typu walk-in, gdzie tradycyjny brodzik oraz kabina, zastąpione są najczęściej szklaną ścianą, oddzielającą posadzkę od reszty pomieszczenia. Natrysk montuje się tradycyjnie w ścianie. Przeważnie tego rodzaju prysznic montuje się w narożniku pomieszczenia, gdzie łatwiej jest zadbać o niewielki spad, żeby woda swobodnie trafiała do opływu. Plusem takiego rozwiązania jest funkcjonalność, ponieważ nie trzeba specjalnie czyścić brodzika, a wychodzenia i wychodzenia są znacznie prostsze. W takich prysznicach musi być zamontowany odpowiedni model odpływu, który zazwyczaj jest odpływem liniowym, wykonanym ze stali nierdzewnej. Rzadszy jest chociażby odpływ ścienny.

Odpływy liniowe cechują się różnymi parametrami, z których najważniejszym jest głębokość montażu. Odpływy najwięcej miejsca zajmują pod poziomem posadzki, dlatego głębokość syfonu jest niezmiernie ważna, aby nie utrudnić pracy monterom. Kolejny aspekt to przepustowość. Należy dopasować ją do wielkości prysznica. Odpływy liniowe mogą być kompaktowe i krótkie albo długie i szerokie, w zależności od charakterystyki pomieszczenia. Ruszt może być minimalistyczny i dyskretny w stylu slim lub szerszy, przepuszczając jednocześnie więcej wody.

Odpływ liniowy złoty

odpływ liniowy

Odpływy liniowe warto również dopasować pod kątem wystroju łazienki. Stal nierdzewna to najczęściej spotykany model, jednak w przypadku urządzenia pomieszczenia w charakterystycznym stylu, warto wybrać produkty, które stworzą spójny całościowy efekt. Takim wyborem do każdej łazienki w eleganckim stylu glamour będzie odpływ liniowy złoty. Jest niezwykle estetyczny i przyciąga uwagę. Wybierając do tego ciemne płytki lub kamienną podłogę, można stworzyć efektowne rozwiązanie.

Odpływy liniowe i ich wybór zależy w sporej mierze od charakteru wnętrza. Warto więc z góry ustalić, czy planujesz łazienkę w stylu basic, czy może lubisz efektowne dodatki, które nadadzą pomieszczeniu bardziej wyrafinowanego stylu. Bez względu na to, jaki wystrój preferujesz, wybierz odpowiedni odpływ liniowy do swojego prysznica.