Artykuł sponsorowany

Fototapeta na sufit to doskonały dowód na to, że w świecie aranżacji wnętrz warto stawiać na nietypowe i oryginalne rozwiązania, by zyskać naprawdę spektakularny efekt. Udekorowanie ściany nad naszymi głowami pozwoli całkowicie odmienić wygląd salonu czy sypialni.

Fototapeta na sufit może wymagać od nas więcej odwagi niż standardowy wzór umieszczony na ścianie. Jest to bowiem pomysł rzadko spotykany, a przez to może wydawać się nieco ekstrawagancki. Tymczasem to świetna opcja, która okaże się nie tylko efektowna, ale i praktyczna.

Odpowiednio dobrany do wystroju wzór z pewnością stanie się akcentem, który odmieni wnętrze. Ale atutem takiej ozdoby, zwłaszcza gdy sięgnie się po wzór fototapety 3d, jest to, że pozwoli wizualnie podnieść sufit w niskim pokoju. Takie rozwiązanie szczególnie zasługuje na uwagę, gdy mieszka się w bloku.

Przekonajmy się, jak wiele aranżacyjnych możliwości daje taka dekoracja wnętrza!

Fototapety na wymiar to rozwiązanie do każdego wnętrza

Dzięki temu, że w internetowych sklepach dostępne są fototapety na wymiar, można nimi ozdobić każde pomieszczenie i każdą płaszczyznę bez względu na jej kształt czy wielkość. Kupując wybrany wzór należy podać szerokość i wysokość ściany, a przedstawienie zostanie dopasowane do wskazanych wymiarów. Dzięki temu można mieć pewność, że fototapeta będzie pasować jak ulał do pokoju.

W przypadku fototapety przyklejanej na sufit należy powiedzieć, że montaż jest nieco trudniejszy niż w przypadku przyklejania brytów na ścianę.  Trudność ta wiąże się z tym, że bryty klei się cały czas z rękami uniesionymi do góry i trzeba je dociskać mocniej, bo silniej działa na nie grawitacja. W takiej sytuacji warto albo poprosić kogoś do pomocy, albo zdecydować się na fachowca, który ma w tym wprawę.

Dekoracja inna niż wszystkie, czyli fototapeta na sufit

Jakie wzory będą się pięknie prezentować na suficie? Możliwości jest naprawdę wiele. Najważniejszym kryterium powinno być to, by dekoracyjny motyw pasował do wystroju, jaki panuje w pokoju. Wśród przedstawień na szczególną uwagę zasługują 3 rodzaje wzorów.

Pierwszym są roślinne fototapety. Delikatna kwiatowa kompozycja, przypominająca na przykład malunek wodnymi farbami, będzie się zachwycająco prezentować w wystroju romantycznej sypialni lub w pokoju nastolatki. Inną propozycją jest wzór z liśćmi. Mogą to być drobne listki eukaliptusa na jasnym tle lub bujne palmy i paprotki. W ten sposób w pokoju się zazieleni, a my zamienimy salon w prywatną oazę spokoju!

Popularnością cieszą się także geometryczne fototapety. W zależności od tego, jak duże i wysokie jest pomieszczenie, należy wybrać inny motyw. W loftowym wnętrzu na suficie może zagościć kolorowy, wyrazisty i od razu wpadający w oko motyw. W ten sposób uda się nadać bardzo dużemu pokojowi przytulnego charakteru. Jeśli jednak pomieszczenie jest kameralne, minimalistyczny deseń będzie najlepszym rozwiązaniem – ożywi aranżację, ale jej nie przytłoczy.

Trzecią grupą wzorów są fototapety przedstawiające najrozmaitsze materiały. Na suficie mogą się pojawić deski, imitując naturalną okładzinę, lub lite drewno z charakterystycznymi, koncentrycznie ułożonymi słojami. Świetną propozycją do eleganckiego salonu jest imitacja drogocennego marmuru w białym lub pudrowo-różowym kolorze. A miłośnikom nowoczesnych i surowych w wyrazie stylizacji na pewno spodobają się  fototapety 3d imitujące betonową mozaikę.

Fototapeta 3d na sufit, która powiększy optycznie metraż

Jeśli dekorowany pokój jest niewielki lub niski, wówczas z pomocą przychodzi nam fototapeta 3d na sufit, która zdziała o wiele więcej, niż można sądzić. Odpowiednio dobrana przestrzenna kompozycja sprawi, że zmieni się nasze postrzeganie małego metrażu. By tak się stało, wybrany wzór musi imitować głębię. Taki efekt zagwarantuje kilka różnych wzorów.

Pierwszą propozycją jest dosłownie nieziemska fototapeta. Niebo na sufit to doskonała opcja do udekorowania sypialni. By każdego dnia, bez względu na pogodę za oknem, budzić się z widokiem pierzastych obłoków na błękitnym tle, potrzeba naprawdę niewiele. Ścienna dekoracja z takim pejzażem zagwarantuje  świetny humor już od rana.

Inną propozycją jest nocne niebo, na którym migoczą złote gwiazdy lub cała Droga Mleczna. To z kolei sposób na romantyczną atmosferę w sypialni. To rozwiązanie ze względu na ciemną kolorystykę wzoru sprawdzi się jednak w pokoju, który jest jasny i przestronny.

Do przestrzennych wzorów zaliczają się także fototapety, które przedstawiają rozmaite elementy architektoniczne. Wzór z motywem kopuły lub gotyckiego sklepienia będzie się przepięknie prezentował w eleganckim salonie. Taka ozdoba z pewnością stanie się niepowtarzalnym elementem wystroju.

To niezwykłe, jak wiele może zmienić udekorowanie ściany nad naszymi głowami. Przestrzenne fototapety 3d na sufit, które powiększą optycznie metraż, lub efektowne desenie o geometrycznej lub roślinnej formie pozwolą w mgnieniu oka nadać pomieszczeniu zupełnie nowego wyglądu. W świecie aranżacji wnętrz naprawdę warto sięgać po oryginalne rozwiązania!