Artykuł sponsorowany

Jak zaprojektować komfortowe miejsce dla pociechy z wykorzystaniem fototapety?

Stworzenie przytulnego miejsca, które będzie azylem dla dziecka powinno być priorytetem każdego rodzica. Maluch spędza w swoim pokoju sporo czasu, więc musi czuć się tam bardzo dobrze. Pomalowane na jeden kolor ściany nie wzbudzą w dziecku zachwytu, ponieważ jednolite tło jest monotonne dla najmłodszych. Warto wybrać odpowiednią fototapetę, która sprawi, że pociecha będzie mogła w swoim pokoju przenieść się do magicznego świata wyobraźni. Małe księżniczki z pewnością łatwiej zasną, kiedy na ścianie będzie fototapeta, na której znajdą się Królewna Śnieżka, Kopciuszek czy Pocahontas. Poza tym takim pokojem warto się chwalić i zapraszać do niego rówieśników latorośli, aby dzieci mogły się bawić w przyjaznej atmosferze. Świetnym pomysłem dla chłopca jest fototapeta przedstawiająca tor wyścigowy, albo boisko piłkarskie. W jednym i drugim przypadku najlepiej resztę wystroju pokoju dopasować do motywu przewodniego. Można to zrobić na przykład kupując, albo konstruując samodzielnie łóżko z kołami zamiast tradycyjnych nóżek lub z zagłówkiem w kształcie piłki. Mały rajdowiec lub przyszły piłkarz z pewnością z przyjemnością będzie przebywać i bawić się w swoim pokoju dając chwilę wytchnienia zapracowanym rodzicom. Fototapeta ciężarówka będzie natomiast doskonałym motywem dla chłopca młodzieńca interesującego się motoryzacją.

Czy duża grafika na ścianie nie będzie wyglądać sztucznie?

Fototapeta na wymiarWszystko zależy od tego co dana fototapeta przedstawia i czy właściciel mieszkania umiejętnie wkomponuje obraz w klimat całego pomieszczenia. Oczywiście, jeśli w salonie, który jest urządzony w stylu loftowym przykleimy na ścianę gigantyczne, różowe kwiaty to nie ma opcji, aby takie połączenie nie prezentowało się sztucznie. Jednak istnieje mnóstwo grafik, które będą w takim przypadku idealnie pasować. Przykładowo w momencie gdy w mieszkaniu nie ma możliwości zrobienia naturalnej ściany z cegieł, która jest najbardziej charakterystycznym elementem industrialnych pomieszczeń, to najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie fototapety imitującej czerwone cegły. Inna opcja, która sprawi, że salon będzie miał charakter loftowy to naklejenie na ścianę  panoramę dużego miasta na przykład fototapeta Nowy Jork. Dzięki niej w miejscu, gdzie odpoczywasz możesz wręcz przenieść się do tętniącego życiem centrum największej aglomeracji w Ameryce.

Montaż fototapety nie jest trudnym zadaniem

Istnieje też wiele filmików instruktażowych w internecie, na których fachowcy pokazują jak położyć materiał na ścianę. Wcześniej należy zakupić wszystkie potrzebne produkty, czyli odpowiedni klej do tapet, pędzel, poziomice, specjalnie przeznaczony do przycinania tapet nożyk, szczotkę i wałek oraz gąbkę, którą wyrównuje się powierzchnię materiału po jego położeniu na ścianę. Do montażu potrzebne są co najmniej dwie osoby. Najpierw przygotowuje się ścianę, czyli trzeba ją oczyścić i odtłuścić na przykład szarym mydłem a dopiero po jej wyschnięciu można kłaść klej i kłaść materiał z grafiką. Warto zwrócić też uwagę na dotychczasowy kolor ściany, jeśli jest bardzo jaskrawy to może przebijać przez fototapetę i trzeba spróbować go zmyć lub zakryć innym odcieniem. Jeśli nie mamy zdolności manualnych i boimy się, że przez nasze błędy efekt końcowy stanie się opłakany to lepiej wezwać na pomoc specjalistów. Warto zainwestować w wynajęcie profesjonalnej ekipy, która w ciągu kilku godzin poradzi sobie z tym zadaniem i sprawi, że ostateczny wynik zastosowania fototapety będzie zapierał dech w piersiach.

Najlepszym sposobem na stworzenie niepowtarzalnego i unikatowego wydruku, jest fototapeta na indywidualne zamówienie. W sklepie grafinia.pl każde zdjęcie wielkoformatowe jest tworzone na wymiar i potrzeby klienta.