Architekci wnętrz oraz klienci indywidualni ciągle poszukują niecodziennych rozwiązań, które pozwolą na szybką i oryginalną dekorację wnętrz. Coraz większą popularnością cieszą się fototapety pokojowe – wykonane z wykorzystaniem druku cyfrowego.

Dekoracja ścian wymaga starannego, przemyślanego podejścia. Mnogość rozwiązań oraz różnorodność materiałów budowlanych sprawiają, że klienci mają coraz większe możliwości. Fototapety i dekoracyjne murale można spotkać w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych czy usługowych.
Dekorując ściany mamy niepowtarzalną szansę na to, aby całkowicie odnowić wnętrze , nadać mu indywidualny charakter, uczynić wyjątkowym. Spośród wszystkich materiałów szczególną uwagę warto zwrócić na fototapety pokojowe.

Fototapeta – materiał uniwersalny

Fototapety mają wiele zalet, a największą z nich jest uniwersalność, dzięki której doskonale odnajdą się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia. Możemy je umieszczać na całej długości ściany lub wyłącznie na wybranym przez nas fragmencie. Jeśli szukamy sposoby, aby stosunkowo tanio, ciekawie oraz szybko zaaranżować salon, sypialnię, home office lub miejsce pracy – fototapeta jest rozwiązaniem szytym na miarę. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ma ona ogromne możliwości aranżacyjne, głównie dzięki drukowi cyfrowemu. Montaż na ścianie fototapety z wybranym przez nas motywem sprawi, że pomieszczenie będzie miało indywidualny charakter.

Bogactwo aranżacyjne

Ogromnym plusem przemawiającym za wykorzystaniem fototapet pokojowych jest to, że pasują praktycznie do każdej aranżacji. Wynika to z faktu, że motywem może być dowolnie wybrane przez nas zdjęcie (poddane wcześniejszej obróbce) lub takie, które można zakupić poprzez wyspecjalizowane serwisy.

Możemy również ozdobić swoją ścianę dziełami światowej sławy malarzy. Swoje zasoby udostępnia THE NATIONAL GALERY w Londynie. Canaletto lub Monet mogą zagościć W Twoim wnętrzu

Sklepy trudniące się sprzedażą tapet pomagają klientom dokonać najlepszego wyboru.

Dowolność w wyborze zdjęć sprawia, że fototapeta znajdzie zastosowanie w każdym pomieszczeniu, począwszy od klasycznego salonu, poprzez nastrojową sypialnię, a skończywszy na kuchni, przedpokoju czy domowym gabinecie. Do każdego pomieszczenia można dobrać zdjęcie, które będzie esencją pomieszczenia. Uniwersalność aranżacyjna polega także na łatwości dopasania fototapety do pozostałych materiałów wykończeniowych: tynków tradycyjnych i dekoracyjnych, a także kamienia.

Do wnętrz klasycznych i nowoczesnych

Nowoczesne fototapety pokojowe które oferuje firma Ardeko doskonale sprawdzą się również w pomieszczeniach o klasycznym, rustykalnym charakterze. Będą bardzo dobrze współgrać z eleganckimi, ciepłymi podłogami, stonowaną kolorystyką ścian, a także różnorodnym oświetleniu. Fototapety będą doskonałym dodatkiem podkreślającym niebanalność wnętrza.

Z tego rodzaju dekoracji z powodzeniem mogą skorzystać miłośnicy nowoczesnych aranżacji. Tapety naścienne można wykorzystać do dekoracji pomieszczeń, w których główną rolę odgrywają: różnorodna i dynamiczna kolorystyka, nietypowe oświetlenie, awangardowe zabudowy czy surowe materiały dekoracyjne, jak szkło czy beton.

Starannie dobrana fototapeta zwiększy dynamizm pomieszczenia, optycznie je powiększy, sprawi, że będzie miało wygląd inny niż wszystkie. Pozwoli zwiększyć atrakcyjność pomieszczenia, odwróci również uwagę od niedoskonałości ścian oraz ewentualnych innych niedociągnięć.

Fototapety można wydrukować na papierze, winylu lub włóknie szklanym. Te ostatnie dają możliwość zastosowania ich na elewacji budynku , zamiast płytek pod prysznicem lub w kuchni , a nawet na podłodze.