Fot. Bosch

Pierwsze, co widzą odwiedzający nas goście, to przedpokój, dlatego warto zaaranżować go tak, by sprawiał wrażenie wnętrza uporządkowanego, ale i oryginalnego. Zamiast typowej szafy lub wieszaka, można samodzielnie zbudować niewielką garderobę z przepiłowanych i przytwierdzonych do ściany krzeseł.

garderoba w przedpokoju z krzeseł

Tego nie można nazwać efektowną aranżacją. Fot. Bosch

Aby ubierać się modnie, trzeba mieć sporo ubrań i jeszcze więcej oryginalnych dodatków. Ich przechowywanie może być nie lada problemem, chodzi bowiem o to, by zawsze były pod ręką i można je było szybko znaleźć. Dlatego tak praktycznym i przydatnym elementem wystroju przedpokoju jest oryginalna garderoba według naszego projektu. Potrzeba tylko pary drewnianych krzeseł, by w parę chwil własnoręcznie stworzyć praktyczną garderobę, która uchroni domowników przed widokiem porozrzucanych wszędzie ubrań i dodatków.

Do zbudowania garderoby są potrzebne:

  • 2 drewniane krzesła
  • 1 drewniana listwa (2,4 cm x 4,8 cm x długość w zależności od szerokości krzeseł)
  • 4 wkręty na 1 krzesło (4,0 x 50 mm)
  • 2 kołki na 1 krzesło (8 mm) i wkręty do mocowania, odpowiednie dla rodzaju krzesła
  • ręczna pilarka tarczowa, np. akumulatorowa pilarka Bosch PKS 18 LI
  • szlifierka rolkowa, np. Bosch PRR 250 ES
    garderoba w przedpokoju z krzeseł

    Fot. Bosch

Krok 1

Rysujemy na siedzisku krzesła linię, która wyznaczy miejsce cięcia. Najłatwiej odrysować ją od listwy. Należy to zrobić bardzo starannie, linia powinna być idealnie prosta.

garderoba w przedpokoju z krzeseł

Fot. Bosch

 Krok 2

Umieszczamy pilarkę na zewnętrznej krawędzi krzesła i tniemy wzdłuż linii. Jeżeli wysokość siedziska krzesła przekracza maksymalną głębokość cięcia pilarki tarczowej należy spróbować cięcia z trzech stron, dookoła. Następnie przycinamy listwę na szerokość siedziska – posłuży później do przytwierdzenia krzesła do ściany. Uwaga: w przypadku siedzeń ze wzmocnionymi bokami (jak na zdjęciu) listwę należy wyciąć tak, aby zmieściła się między krawędziami.

garderoba w przedpokoju z krzeseł

Fot. Bosch

Krok 3

Nadszedł czas na ostatni szlif. Wyrównujemy i wygładzamy krawędzie oraz powierzchnię krzesła aż staną się gładkie i czyste. Do szlifierki Bosch PRR 250 ES dołączono wiele wymiennych nasadek, które zredukują wysiłek do minimum, nawet w przypadku krzeseł z bogato zdobionymi nogami.

garderoba w przedpokoju z krzeseł

Fot. Bosch

Krok 4

Na kołki i wkręty przytwierdzamy listwę do ściany. Następnie mocujemy krzesło do listwy. W zależności od kształtu siedziska przykręcamy krawędzie boczne siedziska do odpowiadających im końców listwy. Jeśli nie ma krawędzi bocznych, siedzenie należy przymocować do górnej listwy. Zrobione! Taka garderoba to pewny sposób na utrzymanie wzorowego porządku oraz – przy okazji – na zrobienie wrażenia na gościach!garderoba w przedpokoju z krzeseł

garderoba w przedpokoju z krzeseł

Artykuł przygotowano na podstawie materiałów firmy Bosch.