Artykuł sponsorowany

Każda osoba, która buduje dom, chce aby był on wykończony z jak najlepszych materiałów budowlanych. W tym celu wertuje się wszelkie okoliczne hurtownie, sklepy budowlane i przeszukuje internet, gdyż ceny materiałów i akcesoriów mogą znacznie się od siebie różnić. Gdzie i jak kupować takie elementy, żeby nie przepłacać? Szczególnie w takich czasach, oczywiście w internetowym sklepie budowlanym i ogrodniczym.

Bezsprzecznie, zakup materiałów budowlanych musi być bardzo dobrze przemyślany, a cała operacja skrupulatnie wyliczona. Najlepiej w tym celu stworzyć kosztorys prac budowlanych i wszelkich materiałów, co można powierzyć projektantowi, kierownikowi budowy lub zrobić na własną rękę.

Jest to praktyczne rozwiązanie, które pomoże ustalić jakich przedmiotów, w danej ilości potrzebujemy. Dzięki temu nie zabraknie nam tak trywialnych elementów jak wkręty. Należy pamiętać, że każde braki w asortymencie wiążą się z przestojem na budowie, a to z kolei wpływa na wydłużenie budowy domu. Dokładne określenie potrzeb, jeżeli chodzi o materiały budowlane, pomoże również na uniknięcie sytuacji nadwyżki i późniejsze zamartwianie się, co zrobić z zalegającymi przedmiotami.

Materiały na budowę domu

Kupno potrzebnych materiałów możemy zarówno powierzyć firmie wykonawczej, jak i wykonać to na własną rękę. Druga opcja jest zdecydowanie o wiele lepsza, ponieważ mamy 100 % kontrolę nad wydawanymi pieniędzmi i jakością towaru. Możemy nadzorować każdy etap zakupu poszczególnych elementów i nie dopuścić do sytuacji żadnych braków. Kupując większą ilość przedmiotów, możemy liczyć również na spore rabaty.

Dodatkowo już podczas kupowania głównych elementów budowy domu, możemy pomyśleć o przedmiotach, które będą nam potrzebne do wykończenia wnętrz, np. wkręty ciesielskie, wkręty do drewna, wkręty do drewna stożkowe, wkręty do drewna talerzowe, węże techniczne, wkręty farmerskie i wszelkie gwoździe.

Najwygodniejszą formą zakupów może być oczywiście wizyta w składzie budowlanym, gdzie pracownicy dobiorą materiały, do dostarczonego im kosztorysu i pomogą przy zakupie. Dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z miejsc online, jak akcesoria budowlane sklep, w przypadku gdy będziemy szukali np. elementów do ogrodu, jak węże ogrodowe, zraszacze ogrodowe, wózki na wąż ogrodowy, sekatory ogrodnicze, węże ogrodowe bradas z serii bradas white line.

Gdzie kupować tanie materiały budowlane?

węże ogrodoweOdpowiedź nie jest taka oczywista i jednoznaczna, jak mogłoby się wydawać. Mieszkańcy większych miast są w nieco lepszym położeniu, gdyż do wyboru mają sporą ilość marketów budowlanych, w których mają niezwykle duży wybór. Wystarczy kilka dni, aby zwiedzić kilka z nich i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Większość takich miejsc oferuje dostawę zakupionych produktów w bardzo szybkim tempie.

W nieco trudniejszej sytuacji są mieszkańcy miejscowości, gdzie na próżno szukać sklepów budowlanych, lub jest pojedynczy, który w takiej sytuacji może nie mieć najniższych cen.

Materiały budowlane kupowane w internecie

Rozwiązaniem takiej sytuacji jest internet, który daje spore możliwości osobom budującym dom. Sporą zaletą jest fakt, że można niezwykle szybko porównać ceny z uwzględnieniem kosztów transportu. Coraz częściej sklepy dają możliwość zwrotu niewykorzystanych materiałów, co też jest bardzo miłym dodatkiem.

Wybierając sklep budowlany internetowy, możemy więc wybierać spośród tysięcy produktów, nie martwiąc się o to, czy potrzebny nam asortyment będzie na miejscu. Wszak zawsze może zostać zamówiony z innego miejsca. Nie musimy nigdzie jeździć, stać w długich kolejkach i chodzić po ogromnych powierzchniach stacjonarnych sklepów.

Czasami bywa również, że sklep online, nawet gdy oddalony jest od naszego miejsca zamieszkania o 200 i więcej kilometrów, może zaproponować lepsze ceny na podobny asortyment, niż lokalny skład budowlany. Często takie miejsca udostępniają również dla swoich klientów darmową dostawę, jeżeli zamówienie przekroczy określoną kwotę.

Kupowanie w sieci, jest doskonałym pomysłem dla osób, które nie mają czasu na chodzenie po różnych marketach i chcą mieć tysiące przedmiotów na wyciągnięcie ręki. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania są częste promocje i liczne rabaty.

Zakupy przez internet mają więc bardzo dużo zalet, jednak nierzadko mogą przypominać kupowanie kota w worku. Warto więc na samym początku przeczytać opinie o danym miejscu.

Jak zaplanować zakupy materiałów budowlanych?

Istnieje kilka prostych kroków, aby przygotować się do zakupu materiałów budowlanych.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie ilości potrzebnych elementów. Zaczynamy od tych największych i najbardziej potrzebnych, później przechodząc do mniej istotnych, jak budowa dachu narzędzia czy akcesoria dekarskie.

Taką listę przedstawiamy w okolicznych sklepach budowlanych, lub robimy zdjęcie/skan i wysyłamy drogą elektroniczną do wybranego sklepu internetowego. Należy pamiętać, iż większe zakupy, warto robić u jednej firmy, gdyż w takiej sytuacji będzie bardziej skłonna do upustów. Jest to również lepsze rozwiązanie ze względów logistycznych.

Kupując towar w sklepie internetowym, weźmy pod uwagę cenę transportu, oraz czas, jaki jest potrzebny do dostarczenia towaru na budowę. Przy większych zamówieniach usługa transportu jest przeważnie gratis.

Dokonując zakupów w budowlanym sklepie internetowym, możemy również nabyć potrzebne nam na co dzień akcesoria jak bros na komary, muchy, gaśnice bros, pułapki na myszy, lub elementy potrzebne do ogrodu, m.in.: zraszacze Bradas, wąż pocący, obrzeża trawnikowe czy opryskiwacze.