Artykuł sponsorowany

Rosnąca popularność systemów zdalnego sterowania domowymi sprzętami sprawia, że coraz więcej producentów akcesoriów elektrycznych wprowadza do swoich ofert osprzęt wyposażony w zaawansowaną elektronikę, kompatybilny z tego typu systemami. Każda renomowana hurtownia sprzętu elektrycznego ma dzisiaj w ofercie wiele rodzajów urządzeń smart, w tym gniazdek i adapterów, różnego rodzaju czujników, przedłużaczy i żarówek.

Co to jest automatyka domowa?

W odróżnieniu od standardowych instalacji elektrycznych, w których sterowanie domowym oświetleniem i różnego rodzaju sprzętami odbywa się ręcznie, w nowoczesnych instalacjach stosuje się specjalne czujniki i elektroniczne moduły do sterowania zdalnego, umożliwiające programowanie domowych sprzętów, by działały w oczekiwany przez użytkownika sposób. W hurtowniach sprzętu elektronicznego znajdziemy dziesiątki gotowych rozwiązań dla domu inteligentnego, a także wiele rodzajów akcesoriów elektrycznych, które pozwolą zmodyfikować zwykły dom, wzbogacają go o nowe funkcjonalności. Doskonałym przykładem takich akcesoriów są inteligentne żarówki wyposażone w czujnik zmierzchu lub ruchu. Takie oświetlenie włącza i wyłącza się automatycznie, zgodnie z zapisanym przez użytkownika programem. Dobrze zaopatrzona hurtownia sprzętu elektrycznego dostarczy użytkownikowi również wiele innych modułów sterujących, w tym moduły WiFi, dzięki którym domowymi urządzeniami elektrycznymi można sterować z poziomu smartfona, z dowolnego miejsca, również spoza domu.

Tani sprzęt z hurtowni

Przy decyzji o budowie inteligentnego domu wyposażonego w rozwiązania pozwalające na zdalne sterowanie oświetleniem lub wybranymi rodzajami domowych sprzętów, w potrzebne akcesoria warto zaopatrzyć się w hurtowni elektrycznej. W odróżnieniu od zwykłych sklepów budowlanych praktycznie każda hurtownia sprzętu elektrycznego będzie dysponowała znacznie bogatszą ofertą, dzięki czemu kupujący ma większy wybór. Co więcej, ceny na osprzęt elektroinstalacyjny w hurtowniach są na ogół zdecydowanie niższe niż w zwykłych sklepach, nawet jeśli są to duże markety budowlane przez część osób traktowane jako rodzaj hurtowni.

Akcesoriów elektroinstalacyjnych, w tym łączników bezprzewodowych, czujników ruchu i zmierzchu, modułów WiFi, sterowników rolet i wielu innych urządzeń do inteligentnego domu warto szukać zarówno w sklepach budowlanych, jak i wyspecjalizowanych hurtowniach elektrycznych. Należy przy tym pamiętać, że w tym drugim przypadku najczęściej możemy liczyć na dostęp do szerszego asortymentu i niższych cen na potrzebne smart akcesoria.