Grzejniki płytowe są wydajne i niedrogie, a przy tym łatwe w montażu. Ze względu na swoje liczne atuty, pozostają rozwiązaniem bardzo popularnym wśród użytkowników. Inwestorzy cenią je zwłaszcza za elegancję, która pozwala na uzyskanie dobrego efektu wizualnego bez nadmiernej ingerencji w wystrój wnętrza. Dlaczego grzejnik płytowy to klasyczne i sprawdzone rozwiązanie?
Grzejnik płytowy – jak jest zbudowany?
Grzejniki płytowe powstają ze sprasowanych, stalowych blach. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii zgrzewania, między poszczególnymi elementami powstają kanały przepływu dla wody grzejnej. Połączone ze sobą blachy tworzą gotowe płyty, których w jednym urządzeniu może być nawet kilka. Przednia część zewnętrzna posiada zwykle pionowo profilowaną powierzchnię, natomiast na brzegu górnym znajduje się ożebrowanie. Tradycyjny sposób rozprowadzania czynnika grzewczego polega na odgórnym wpuszczeniu do grzejnika gorącej wody, która następnie przedostaje się do wszystkich płyt. Kiedy materiał ulega ogrzaniu, czynnik spływa i powraca do źródła ciepła. Gorąca woda może być też uprzednio doprowadzona do płyty frontowej, co zapewnia lepszą wydajność ogrzewania.
Jakie są zastosowania grzejników płytowych?
Grzejniki płytowe należą do rozwiązań wyjątkowo uniwersalnych oraz praktycznych. Sprawdzają się zarówno w pokojach oraz sypialniach, jak i kuchniach czy łazienkach. Z powodzeniem wykorzystuje się je w warunkach biurowych, gdzie kluczowe jest utrzymanie schludnego i estetycznego wyglądu wnętrza. Wiele modeli posiada ozdobne wykończenia, co dodatkowo zwiększa możliwości aranżacyjne. W dziedzinie takiej, jak grzejniki Warszawa jest w stanie zaoferować wiele interesujących modeli.
Jakie są możliwości zasilania grzejników płytowych?
Grzejniki płytowe podłączyć można do instalacji grzewczej z boku lub od dołu. W pierwszym wariancie swoboda montażu jest większa, ponieważ podejścia znajdują się po obu stronach. Takie grzejniki pokojowe najczęściej dostarczane są razem z zestawem elementów mocujących. Modele zasilane od dołu pozwalają na podłączenie instalacji wychodzącej z podłogi lub ściany, która znajduje się pod grzejnikiem. Zwykle wyposażane są w odpowiednią wkładkę zaworu termostatycznego. W ofercie sklepu www.artykulygrzewcze.com znaleźć można bogaty asortyment urządzeń przystosowanych do różnych układów instalacji.
Czy grzejniki płytowe pasują do każdego wnętrza?
Wygląd grzejników płytowych jest bardzo minimalistyczny, a tym samym estetyczny i nie zaburzający starannie przemyślanej aranżacji. Standardową barwą większości modeli jest biel, jednak istnieje możliwość zamówienia wersji w praktycznie dowolnym kolorze z dostępnej palety. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór grzejnika o odcieniu idealnie dopasowanym do ściany, co pozwala na uzyskanie bardzo dyskretnego, klasycznego efektu. Obecnie coraz rzadziej wnętrza malowane są na biało, przez co sporą popularność zyskują kolorowe grzejniki pokojowe – malowane farbą strukturalną, która dodatkowo nadaje powierzchni płyt miłą dla oka fakturę.