Artykuł sponsorowany

Aranżacja salonu to często spore wyzwanie, bo musi on spełniać kilka funkcji. Salon powinien być reprezentacyjny, bo przyjmujemy w nim gości. Jednocześnie musi być na tyle wygodny, aby domownicy mogli w nim wypocząć. Jak urządzić salon, który będzie modny i jednocześnie funkcjonalny? Z naszymi wskazówkami to proste.

Salon na miarę twoich potrzeb

Zanim zaczniesz odwiedzać takie miejsca jak internetowy salon meblowy Ordesign albo blogi poświęcone najnowszym trendom w aranżacji wnętrz, zastanów się, jaką funkcję ma spełniać twój salon. Jeśli jesteś osobą towarzyską i zawsze marzył ci się tzw. otwarty dom, salon z pewnością powinien być komfortowym miejscem spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Warto wówczas zainwestować w solidne meble wypoczynkowe oraz duży stół. Im więcej wolnej przestrzeni zostawisz, tym lepiej. Zbędne bibeloty i niepotrzebne meble będą wam tylko zawadzać. Zupełnie inaczej trzeba podejść do urządzania salonu, który ma być przede wszystkim miejscem rodzinnego relaksu i wypoczynku, np. z dobrą książką. W takim wypadku warto postawić na elementy tworzące przytulny klimat: miękką sofę, puszyste dywany i poduchy.

Modny styl w twoim salonie

Kiedy już podejmiesz decyzję dotyczącą podstawowej funkcji salonu, czas na wybór stylu. Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz to:

  • Japandi, czyli połączenie japońskiego minimalizmu ze skandynawskim designem. Prym wiodą proste formy, stonowane kolory, meble i podłogi z naturalnych surowców.
  • Modern country to z kolei nowe, nieco awangardowe spojrzenie na tradycyjne rustykalne meble. Styl ten jest hołdem dla wiejskiej prostoty w nowoczesnym, wygodnym wydaniu.
  • Grand millenial dla osób, które kochają starocie. Jak urządzić salon w tym stylu? Wystarczy zaaranżować nowoczesne wnętrze meblami oraz dodatkami typowymi dla retro i vintage.

Pamiętaj, że trendy się zmieniają, wybieraj więc takie przedmioty, które odzwierciedlają twój indywidualizm i czujesz się wśród nich dobrze.

Konsekwencja zawsze w modzie

Często podoba nam się wiele różnych stylów i nie jesteśmy w stanie zdecydować się na nic konkretnego. Atakujemy więc najmodniejszy internetowy salon meblowy i kupujemy, co popadnie. To oczywisty błąd. Kiedy zdecydujemy się, jak urządzić salon, trzeba konsekwentnie iść za ciosem i dobierać tylko takie meble, które pasują do całości. Bywa to trudne, ale tylko w ten sposób urządzimy naprawdę modny pokój dzienny.

Postaw na klasyczne meble, baw się dodatkami

Jeśli nie mamy pomysłu, jak urządzić salon, który będzie podobał nam się przez lata, powinniśmy zastosować prostą zasadę. Najlepiej jest wybrać klasyczne, ponadczasowe meble, do których z łatwością będziemy dobierać modne dodatki. Takie elementy jak poduszki, zasłony, lampy czy grafiki możemy wymieniać dużo częściej. Obecnie na topie są wszelkie plecionki i słoma: wyplatane abażury, koszyki oraz rattanowe fotele. Twój salon stanie się dzięki nim modny, a kiedy trendy się zmienią, bez większego żalu możesz sprzedać zbędne przedmioty i zainwestować w nowe.