Artykuł sponsorowany

Posiadanie rolet, zarówno tych zewnętrznych jak i wewnętrznych, daje nam poczucie komfortu i bezpieczeństwa. To również idealne rozwiązanie, którego celem jest ochrona od hałasów, nadmiernego nagrzania (w czasie miesięcy letnich) czy strat spowodowanych utratą ciepła. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak sterować roletami, aby ułatwić sobie ich codzienne użytkowanie. Podpowiadamy, czym jest nowoczesna centrala integrująca i jakie funkcjonalności płyną z zastosowania tego systemu. Sprawdź to!

Sterowanie roletami za pomocą systemu Smart Control 

Czym jest system Smart Control? To nic innego jak nowoczesna centrala, która za pomocą jednego urządzenia zapewnia integrację automatyki domowych akcesoriów. Sterowany bezprzewodowo system obsługiwany jest przy pomocy smartfona i tabletu, co wpływa na jego prostotę użytkowania. Dzięki łatwej instalacji i konfiguracji system może zarządzać roletami zewnętrznymi, jak i bramą garażową.

Jak sterować roletami przy pomocy DAKO Smart Control? 

jak sterować roletamiWarto mieć na uwadze, że system DAKO Smart Control zapewnia całą gamę możliwości. Mowa tutaj o: otwieraniu i zamykaniu rolet zewnętrznych i bram garażowych, sterowaniu markizami, systemem nawadniania czy oświetleniem domu i ogrodu.

Istnieje możliwość zastosowania jedno i dwukierunkowych elementów systemów. W przypadku wyboru technologii dwukierunkowej można liczyć na informację zwrotną dotyczącą pracy urządzenia. Technologia Smart Control umożliwia również planowanie krótkich scenariuszy, dzięki którym wybrane przez nas rolety mogą otworzyć lub zamknąć się o danej (wybranej przez nas) porze.

Sterowanie roletami obsługiwane jest za pomocą darmowej aplikacji, której pobranie na smartfon lub tablet przebiega szybko i sprawnie. Co więcej, sam montaż centrali integrującej jest bezinwazyjny i bezprzewodowy, co nie wymaga większych zmian i ingerencji w budynek.

Automatyczne systemy sterowania roletami zapewniają niemal nieograniczone możliwości. Ich otwieranie i zamykanie może być planowane zdalnie lub na podstawie programu dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb. Tego typu rozwiązanie nie wymaga wykorzystania siły fizycznej. Sterowanie rolet może odbywać się podczas naszej nieobecności, co skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei. Nowa technologia umożliwia również sterowanie roletami podczas różnych warunków pogodowych, dzięki temu jesteśmy w stanie wpływać na odpowiedni poziom nasłonecznienia w domu.

Podsumowanie

Zapraszamy do zapoznania się całą gamą funkcjonalności, jakimi może pochwalić się system sterowania roletami Smart Control. Decydując się na tego typu rozwiązanie, możemy mieć pewność, że wszystkie nasze potrzeby zostaną uwzględnione. Automatyczne sterowanie rolet to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa w Twoim domu. Zastosowanie takiego mechanizmu ułatwia zapanowanie nad domem, a także daje poczucie wygody we własnych czterech kątach.

Więcej szczegółów na temat automatycznego sterowania żaluzjami znajdziesz na stronie DAKO. Prosty i funkcjonalny system pomoże w usprawnieniu działania rolet i bram, a Ty dzięki temu zyskujesz cenny czas i poczucie komfortu niezależnie od pory dnia. Sprawdź to!