Artykuł sponsorowany

Stawiając na nowoczesny wystrój, powinniśmy ogromną wagę przykładać do doboru odpowiednich mebli. To one bowiem przede wszystkim nadają wnętrzu oczekiwanego charakteru. W każdej jadalni istotny jest nie tylko stół, ale również krzesła. Dzięki nim goście będą czuli się u Ciebie dobrze i komfortowo. Jak zatem dokonać tego wyboru? Na co warto zwrócić uwagę?

Optymalny rozmiar

Przede wszystkim weź pod uwagę, jak duża jest Twoja jadalnia i jak duży masz stół. Niezależnie od tego, czy wybierzesz krzesła welurowe, drewniane czy plastikowe, ich siedziska będą miały prawdopodobnie około 60 centymetrów szerokości. Całe krzesła jednak, w zależności od fasonu mogą się różnić szerokością o nawet 20-30 centymetrów, ze względu na grubość bocznych oparć i podłokietników. Istotna jest też ich wysokość. Krzesła mogą być bardziej lub mniej masywne, a jednocześnie mniej lub bardziej wypełniające wnętrze. Jeżeli w Twojej jadalni nie ma zbyt wiele miejsca, nie inwestuj w duże, monumentalne krzesła.

Krzesła identyczne jak stół?

Wiele osób twierdzi, że stół i krzesła muszą stanowić komplet. To nieprawda. Coraz częściej odchodzi się od takiego założenia, stawiając nawet na ekstremalne i dość ekstrawaganckie zestawienia. Drewniany stół i welurowe krzesła? Biały stół i kolorowe krzesło-fotele? To najmodniejsze połączenia tego sezonu. Nie bój trochę zaszaleć i wprowadzić do swojego wnętrza designerskiego sznytu. Z pewnością w kompilacji z odpowiednimi dodatkami i resztą mebli, taki zestaw wypadnie świetnie.

Stonowana czy intensywna kolorystyka?

No i oczywiście kluczowe pozostaje również pytanie o kolor krzeseł. Tutaj również działa zasada, iż nie trzeba łączyć identycznej kolorystyki stołu i krzeseł. Warto jednak trzymać się jednej reguły – albo kolory są identyczne albo totalnie różne. Największym błędem jest na przykład wybór białego stołu i krzeseł w kolorze ecru. Takie zestawienie się po prostu „gryzie”. W nowoczesnej jadalni możemy zaszaleć z kolorem i wybrać nawet coś bardzo ekstrawaganckiego. Jaskrawożółte, welurowe krzesła? Krwiście czerwone, plastikowe fotele? Nie ma problemu.

Jak urządzić nowoczesną jadalnię?

Wybierając idealne krzesła welurowe, drewniane, plastikowe lub inne, kieruj się przede wszystkim własnym gustem. Jeżeli określone zestawienie Ci się podoba i dobrze czujesz się w takiej przestrzeni, właśnie znalazłeś meble dla siebie. Pamiętaj też o sprawdzeniu, czy krzesła zostały wykonane z materiałów wysokiej jakości. Chcesz przecież kupić meble, które będą służyły Ci przez długie lata, a nie tylko przez chwilę.