Urządzenie małżeńskiej sypialni wydaje się proste, jednak w trakcie wybierania mebli i dekoracji okazuje się, że problemów jest więcej niż się wydawało. Wybrane łóżko nie mieści się w małym pomieszczeniu, nie zapewnia oczekiwanego komfortu bądź ma nieodpowiedni styl, a małżonkowie zaczynają się ze sobą kłócić. Na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się łóżko do sypialni małżeńskiej?

Wielkość łóżka – na jaką się zdecydować?

Z reguły poleca się, aby mebel dla dwójki dorosłych osób miał co najmniej 140 cm szerokości. Jest to szerokość, jaką powinno mieć wygodne łóżko drewniane dla małżeństwa, jednak szczupłe i drobne osoby zmieszczą się bez trudu na meblu węższym – mającym 120 cm. Długość łóżka powinna liczyć minimum 180 cm, jeżeli wyższy z partnerów ma do 170 cm wzrostu. W przypadku osób wysokich, o wzroście wyższym niż 190 cm, materac powinien mieć minimum 2 metry, jednak optymalna długość wynosi 220 cm.

Zagłówek mile widziany

Małżeństwa często decydują się na łóżko tapicerowane z wysokim zagłówkiem. Jest to praktyczne rozwiązanie, gdyż umożliwia spędzanie czasu w różny sposób. Sypialnia może służyć nie tylko do spania, lecz stać się również miejscem, gdzie kochający się ludzie jedzą wspólne śniadanie w łóżku lub objęci oglądają film. W małych sypialniach producent łóżek https://berkehome.pl/ rekomenduje wykorzystywanie mebli z jasnymi tapicerkami. Dzięki nim optycznie powiększa się przestrzeń i sprawia się, że jest w niej więcej światła. Jeżeli pomieszczenie sypialne jest spore, można zdecydować się nawet na czarną, skórzaną tapicerkę, ognistą czerwień czy ciemne brązy.

Wykorzystanie przestrzeni pod łóżkiem

Przestrzeń pod łóżkiem jest doskonałym miejscem do przechowywania. Łóżko z pojemnikiem umożliwi wygodne chowanie pościeli, poszewek, koców, a także przedmiotów, które nie są na co dzień używane (np. toreb i walizek podróżnych). Jeżeli sypialnia jest niewielka, najlepszym wyborem są pojemniki, do których dostęp uzyskuje się poprzez uniesienie stelaża z materacem do góry. W nieco większych pomieszczeniach sprawdzą się klasyczne pojemniki wysuwane lub kilka szuflad.

Sypialnia dla rodziców i niemowlęcia

Po kilku latach małżeństwa zwykle przychodzi czas na powiększenie rodziny. Początkowo maluszek najczęściej śpi z rodzicami, dlatego ważne jest wypracowanie rozwiązań, które będą wygodne dla dziecka i dorosłych. Sklep internetowy z łóżkami proponuje meble, do których można dostawiać łóżeczka dziecięce z opuszczanym bokiem. Takie miejsce do spania dla niemowlęcia przypadnie do gustu zwłaszcza mamie, która będzie mogła szybko nakarmić piersią maleństwo bez wstawania z łóżka, a następnie odłożyć dziecko na jego materacyk.