Urządzając łazienkę wiele osób ma dylemat dotyczący tego, co w niej umieścić. Wannę czy może kabinę prysznicową? Zdania na ten temat są bardzo podzielone i zależą oczywiście od naszych prywatnych upodobań. Dla jednych osób relaksująca kąpiel po ciężkim dniu w pracy, to tak naprawdę jedyna ucieczka od trosk i problemów. Innym natomiast zależy na tym by wziąć kilkuminutowy, szybki prysznic.

Umiejscowienie kabiny prysznicowej w łazience

Trzeba przyznać, że znacząca liczba osób wybiera jednak mimo wszystko prysznic. Dzieje się tak z jednego, bardzo konkretnego powodu. Zazwyczaj nie mamy miejsca na wannę. Nawet jeśli jest ona umiejscowiona w rogu, będzie nam zajmować sporo miejsca. Nie ma sensu kupować małej wanny, w której nawet dobrze się nie mieścimy. Dlatego zazwyczaj wybieramy te nieco większe. Tymczasem prysznic nie jest szeroki, tylko wysoki. Umiejscowienie go w rogu jest bardzo praktycznym i dobrym rozwiązaniem. Zajmuje mało miejsca, dzięki czemu można umieścić w łazience jeszcze wiele innych dodatkowych rzeczy. Mnóstwo osób posiadających przez lata wannę zdecydowało się na zamianę, ponieważ prysznic jest o wiele bardziej praktycznym rozwiązaniem,  gdyż żyjemy szybko, zatem zależy nam na jak najszybszej kąpieli.

Rodzaje kabin prysznicowych

Zdecydowanie się na to, by w naszej łazience zagościła kabina prysznicowa, nie jest jedyną decyzją, którą musimy podjąć. Musimy bowiem także zdecydować, jaka ma ona konkretnie być. Do wyboru jest mnóstwo ich rodzai. Z głębokim brodzikiem, z płytkim brodzikiem. Kabina bez brodzika, gdzie woda zlatuje nam od razu do specjalnie umiejscowionej kratki. W kabinie prysznicowej możemy mieć radio, może mieć ona hydromasaż. Dziś jak widać kabina prysznicowa może nas zaskoczyć swoimi wieloma dodatkowymi funkcjami, które mogą nas bardzo zainteresować.

Oczywiście wybierając kabinę prysznicową sami musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie są nasze oczekiwania. Czasem zależy nam tylko i wyłącznie na szybkim prysznicu i zgrabnym kształcie kabiny. Jeśli jednak nasze prysznice trwają dłużej, warto czasem pomyśleć nad hydromasażem czy też nad wspomnianym wcześniej radiem.

Inspiracji na kabinę prysznicową można poszukać w zwykłym katalogu, jak i na stronach internetowych. Dają nam one wyobrażenie tego, jak kabina może wyglądać w małej, ale również i dużo większej łazience. Możemy także podpatrzeć, jakie kolory są najmodniejsze w danym sezonie.