Artykuł sponsorowany
Jeśli ktoś szuka nowoczesnego sposobu na zabezpieczenie posesji przed osobami niepożądanymi, to można mu polecić ogrodzenie panelowe 2D, które ma szerokie zastosowanie ze względu na swoją uniwersalność, wysokie walory użytkowe i estetyczne.
Składają się na nie panele, przęsła i słupki z betonowymi schodami. Jest to świetne rozwiązanie dla klientów zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Sprawdzi się w przypadku domków jednorodzinnych i do ogrodzenia siedziby firmy.
Co warto wiedzieć na temat ogrodzenia panelowego 2D?
Ogrodzenie panelowe 2D składa się z przęseł, które tworzą liczne druty. Są one całkowicie proste, ułożone pionowo i poziomo. Wielkość oczek w przęsłach 2D jest jednakowa, w każdym miejscu wynosi 50 × 200 mm. Ze względu na regularne wymiary możliwe staje się zastosowanie różnych mat osłonowych, co przekłada się na zwiększenie poczucia prywatności i zacienienie ogrodzonego terenu. Do produkcji przęseł 2D sięga się po pręty wykonane ze stali, poziome mają średnicę od sześciu do ośmiu milimetrów. Natomiast pionowe druty są mniejsze, mogą mieć pięć lub sześć milimetrów. Ogrodzenia 2D to świetny wybór w przypadku firmowej siedziby, zakładu produkcyjnego, parku logistycznego. Rozwiązanie to sprawdzi się także w przypadku domów jednorodzinnych, ale jeśli ktoś szuka bardzo ozdobnego ogrodzenia, z dekoracyjnymi przetłoczeniami, to powinien wybrać panele 3D.
Ogrodzenie 2D cechuje prostota i estetyka, nie ma problemu z tym, aby dostosować je do każdego typu posesji i stylu ogrodu. Można mówić o stabilności, solidności i trwałości. Istotne jest także to, aby panele zostały odpowiednio zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Godne polecenia są panele ocynkowane i malowane proszkowo. Spowalnia to rozwój korozji i zapobiega utlenianiu się stali. Panele ocynkowane mają srebrzysty kolor, nie wymagają dodatkowych zabiegów malarskich ani konserwacyjnych. W przypadku elementów malowanych proszkowo nie trzeba martwić się o ścieranie farby ani o jej odpryskiwanie. Co więcej, można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, przebierać w kolorach. Pozwala to na dopasowanie ogrodzenia do stylistyki otoczenia, elewacji budynku.
Ogrodzenia panelowe 2D czy warto?
Ogrodzenia panelowe 2D cieszą się rosnącą popularnością, gdyż wyglądają bardzo estetycznie i nowocześnie. Na ich korzyść przemawia lekka i jednocześnie trwała, stabilna konstrukcja. Służą one nie tylko do wyznaczenia granic, ale też dobrze zabezpieczają przed wejściem osób niepożądanych. Za pomocą tego typu ogrodzenia można ogrodzić posesję zarówno prywatną, jak i firmową. Świetnie sprawdza się ono także w przypadku terenów, na których znajdują się obiekty użyteczności publicznej. Kolejną zaletą ogrodzenia panelowego jest możliwość spersonalizowania go, czyli dopasowania do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Dostępne są panele w wersji zarówno kolorowej, jak i uniwersalnej. Można przebierać w kolorach, wysokościach przęseł, różnych kształtach ram bram i furtek. Mogłoby się wydawać, że panele 2D są mało dekoracyjne, ale nie ma problemu ze znalezieniem bardziej wyszukanych modeli, wręcz bogato zdobionych.
Co przemawia za wybraniem ogrodzenia panelowego 2D?
Na korzyść ogrodzeń panelowych 2D przemawia szybka realizacja zamówienia i to bez utraty na jakości wykonania. Do produkcji tego typu płotów wykorzystuje się innowacyjne rozwiązanie technologiczne, które pozwalają zaoszczędzić sporo czasu. Najszybsze w produkcji są standardowe modele paneli. Transport paneli również nie sprawia większych trudności. Są one lekkie, o dużej przezierności. Można je wobec tego świetnie zabezpieczyć na czas przewiezienia z punktu A do puntu B. Istnieje małe ryzyko zniszczenia paneli podczas transportu. Nawet w przypadku dużej liczby przęseł nie trzeba martwić się sporą wagą, znika też konieczność przewożenia ich ciężkim sprzętem. Każdy poradzi sobie samodzielnie z przeniesieniem paneli.
Montaż ogrodzeń panelowych 2D nie sprawia problemów, jest szybki i nieskomplikowany. Można liczyć na zaoszczędzenie pieniędzy ze względu na brak konieczności zatrudniania fachowców. Montaż może zostać przeprowadzony samodzielnie, wystarczy zamontować panele do słupków przy użyciu obejm. Potrzebne będą też słupki, które po zamontowaniu przytwierdza się do muru. Świetnie sprawdzi się również wykonanie podmurówki, ale nie jest to konieczne. Na korzyść ogrodzeń panelowych przemawia ich przystępna cena. Ponadto są należycie zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Cynkowanie i malowanie proszkowe zapewniają wysoki stopień ochrony przed wilgocią i powstawaniem rdzy. Wpływa to również na nieprzeciętną trwałość paneli. Wszystko to sprawia, że ogrodzenie panelowe 2D będzie długotrwałą inwestycją, posłuży użytkownikom przez wiele lat. Inwestor może zdecydować się na dowolny rozmiar ogrodzenia, zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Wyższe sprawdzi się w przypadku domów prywatnych i firm, a najwyższym warto ogrodzić obiekty przemysłowe.
Podsumowując, za wyborem ogrodzenia panelowego 2D przemawia:
- szeroki wachlarz wyboru
- dowolny rozmiar
- możliwość łatwego dopasowania do elewacji domu lub stylu ogrodu
- elegancki charakter
- stabilność
- zabezpieczenie przed zniszczeniem i wtargnięciem osób trzecich na posesję
- wysokie walory estetyczne
- lekkość konstrukcji
- nowoczesny wygląd
- uniwersalność
- łatwy i szybki montaż
- dobry stosunek jakości do ceny
- solidne wykonanie
- trwałość
- możliwość personalizacji
- zabezpieczenie przed korozją
- duża wytrzymałość konstrukcji.
Partnerem artykułu jest firma METPOL – producent bram i ogrodzeń.